Augustikuu kalendertapeet 2011

31. kategooria: Kalendertapeet

0

On soe augustikuu õhtu, rebane istub paadis ja püüab mõtteid - just selline lugu on augustikuise kalendertapeediga, mis oma olemuselt eestlaslik, kuid valminud hoopiski teisel pool suurt lompi. Nimelt pärineb mõtteid püüdev rebane Kristiana loomingust, kes enam kui kümme aastat tegutseb New Yorkis vabakutselise kunstnikuna.


Kristiana on pärit väikesest maakohast Rapla lähedalt, aga elanud New Yorgis alates 2000 aastast. Esimese aasta töötas ta seal läbi EurAupair organisatsiooni ja pärast aastat Brooklynis hakkas kunstikoolis õhtustel kursustel käima. Sealt sai alguse armastuslugu Kristiana ja linna vahel ning viimased 5 aastat toimetab Kristiana vabakutselise kunstnikuna. Päevad mööduvad stuudios, sest tellimustööd hoiavad graafiku päris töise. Et oma joonistusi suurema publikuga jagada, asutas ta väikese kaubamärgi, mis toodab kirjutustarbeid. Lähitulevikus on plaanis illustreerida ka lasteraamat.

Estitasin Kristianale mõned küsimused:

Nii palju kui ma sinu kohta infot sain, siis olid päris noor, kui teadsid juba, et maalimine on see, mida sa tahad teha. Kuidas sa maalimiseni jõudsid?
Kõik sai alguse lapsepõlvest. Raske on täpset alguspunkti määrata. Olen alati olnud kondaja, nii tegudes kui mõtetes. Rännuteele(loomingus) viis mind intuitsioon ning uudishimu.

Sul on väga armas „lapsemeelne“ stiil. Kas see on olnud sul kogu aeg või oled katsetanud erinevaid stiile ja nüüd selle „oma“ leidnud?
Arvan, et olen väga rahul praeguse stiiliga, kuid loodan, et see on vaid periood minu töös. Siit väike mõttetera - kes otsib, see leiab; kes otsima jääb, leiab veel rohkem.

Mis suhe sul jänestega on? Neid leiab su loomingus väga palju :)
Ha-ha...jänesed on lihtsalt armsad ja nende kõrvu ja sabasi on tore joonistada:)

Mis paneb sind maalima?
Ehk on see soov avastada ja läbi elada midagi uut?

Su maalidel on ka väga tabavad pealkirjad. Kas enne sünnib maal ja siis pealkiri või vastupidi?
Nii ja naa. Tihti lõpetan ma kompositsiooni ning kulutan sama palju aega
nimeotsimisele. Vahel on heal lapsel isegi mitu nime ja heal nimel mitu last.

Mulle tundub, et osad sinu maalid on maalitud puule? Kas on nii?
Enamus töid on maalitud töötlemata puuplaadile, et teha koostööd loodusega.

Aitäh Kristiana, et minu pakkumise vastu võtsid ja kõike paremat sulle! Kristiana tegemistega saad lähemalt tutvuda tema kodulehel: http://www.kristianaparn.com

Kes aga soovib oma arvutit ühe mõtteid koguva rebase kaunistada, siis vali endale sobiv suurus, lae see alla ning mõtiskle koos rebasega. Üheskoos tulevad ikka need kõige paremad mõtted...

Kalendriga

1024x768 px lae alla
1280x800 px lae alla
1440x900 px lae alla
1920x1086 px lae alla

Kalendrita

1024x768 px lae alla
1280x800 px lae alla
1440x900 px lae alla
1920x1086 px lae alla

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine