Heavy Mental

07. kategooria: Portreelood

0

Ennast kiita pole küll väga viks ja viisakas, kuid mul on ütlemata hea meel, et me Kaijaga ei jätnud Disainimaja vaid ideeks, aga viisime oma idee ka ellu. Täpselt samasugune "hea idee elluviidud projekt" on Heavy Mental ehk punt sõpru, kes hakkasid looma T-särke. Meile lõid nad jaanuarikuu kalendriga särgi ja kohe-kohe avavad oma poe ka Disainimajas. Seniks aga neist lähemalt...

 

Raido, kellel ja millal tekkis idee luua Heavy Mental?
Nüüdseks juba 2+ aastat tagasi sügisel lõime sõpradega Heavy Mentali. Idee hakata tegelema t-särkidega oli mul ja mu sõbral juba mitu aastat varem peas keerelnud, aga 2008. suve lõpus viisid asjaolud meid kokku ühe teise sõprade paariga, kellel sarnased huvid. Ja otsisimegi järgmisel päeval juba ruume kus särke trükkida. Mõned nädalad ehitamist ja klopsimist ja juba trükkisime esimesed T-särgid Chalice'i plaadiesitluse ajaks. Chalice'il oli hea meel, et ta oli artist kellel polnd muusikavideot, aga oli T-särk.

T-särke on tegelikult hästi palju kõikvõimalike kujundustega ja konkurents selles vallas on väga suur. Mis on teie tugevusteks, mida teistel pakkuda pole?
T-särke on maailmas tõesti hästi-hästi palju, aga lahedaid t-särke pole kunagi liiga palju. Meie tahame pakkuda selliseid särke, mille sarnaseid välismaistelt saitidelt naljalt ei leia. Ehk hea eesti asi headele eesti inimestele, või hea eesti disain kogu maailmale. Lisaks sellele on meie särgid ikkagi väga eksklusiivsed, igat disaini trükime 10-20 tk. Tõenäosus et tänaval keegi samasuguse särgiga sulle vastu tuleb on ikka väga väike.

Ma ise olen kuskil listis(olid vist Taani disainerid), kes loovad iga kuu sõnumiga T- särgi, kus pööratakse tähelepanu mingile globaalsele sündmusele või nähtusele. Tellija reg. ennast kasutajaks, maksab aastamaksu ning saab alles siis teada mis särgiga tegu, kui see iga kuu tal postkasti jõuab. Kas teie kujundused ka mingeid
sõnumeid edastavad?*

Ma tean kus listis sa oled, see on t-post, rootsi asi, disainerid vist on üle maailma, neil on väga lahe kontseptsioon, kes rohkem teada tahab see otsib ise. Sõnumid särkidel, iga disain kannab endas mingit sõnumit, mõni lihtsalt rohkem varjatum.

Teil on väga lahe nädala särgi idee, kus konkreetse kujundusega särki saab osta vaid nädala jagu ja kes hiljaks jääb, see ilma jääb… Kuidas see idee sündis?
Shirt of the Week tekkis nagu paljud muud asjad varem maailmas tekkinud on,loogika seaduste järgi lihtsalt tekkis. Ühelt poolt oli vaja värsket kaupa, seda on nüüd rahvas 1-2 nädala tagant saanud, teiselt poolt oli vaja meil
müüa efektiivsemalt särke, mitte asju lattu toota. Kõigil on lihtsam. 1nädal 1 särk.

Kuidas valite neid, kes teile hakkavad kujundusi looma?
Ega me ei valigi disainereid või kunstnike. Ise teeme, aitavad sõbrad, tuttavad, mõned võtavad ise ühendust ning saadavad ja nii need kujundused tulevad. Meie ülesanne on hinnata disainid lahedateks, siiditrükis teostatavateks või mitteteostavateks ning vastavalt sellele siis panna töösse või teha muudatusettepanekud disainerile.

Kas ise võin ka teile enda ideid pakkuda?
Jaa... võid ikka, peadki :D. Iga kaasmaalane võiks. Nii on meil rohkem valikut Teile pakkuda ja suuremad võimalused end väljaspool Eestit näidata. Igal inimesel võib olla sahtlis üks väga suure t-särgi potentsiaaliga
joonistus, otsige oma sahtlid läbi ja saatke oma kritseldused meile. Ideid ootame info(a)heavymental.eu

Kas Heavy Mental on hobi korras tegemine või mingid kindlad sihid, kuhu nende särkidega välja jõuda?Parim küsimus seni! Et mitte kõige halvemini vastata, siis ütlen et Heavy Mental on siin selleks et maailma paremaks muuta. Heavy Mental on endale ülesandes võtnud tutvustada eesti disainerite loomingut nii kohalikule rahvale kui ka muule maailmale. Et ellu jääda, vajame me fänne, et homme ägedamaid ja kvaliteetsemaid särke pakkuda, vajame veel rohkem fänne. Kunst ei pea olema kättesaadav ainult rikastele ning head asjad ei pea alati olema kallid. Loodame et inimesed eelistavad rohkem eestimaist ja oskavad hinnata käsitööd.

Kuidas sündis Disainimaja jaanuarikuu kalendertapeet?
Disainimaja jaanuarikuu kalendertapeet sündis suhteliselt ebamäärase konseptsiooni arutamise käigus. Arutasime mitmete ideede üle. Ideid oli MEGApalju ja kõik olid ka meie arvates väga head aga miskit konkreetselt kokku ei suutnud leppida. Ja siis üks päev pmst hakkasime seda oma stuudios lihtsalt tegema. Kuna meie rida on teha särke mitte kalendreid, siis arvasime heaks teha särk millel on kalender. Napilt läks, et sinna jaanuari kuu peale läks, tükk aega oli meil juuli kuu ees, õnneks viimasel hetkel taipasime kontrollida, kas ikka nädalapäevad langevad õige koha peale, ei langenud :D Aga siin ta on. Nautige kuniks seda on.

Lõpetuseks: Järgmine nädala särk tuleb 17.jaanuari paiku ning jälgige Heavy Mentliti ka FB's või twitteris, muidu võite mõne laheda särgi maha magada.
Kirjutage ja joonistage neile!  info(a)heavymental.eu

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine