Insenerist ehtelooja

28. kategooria: Portreelood

2

Mis mind Disainimaja blogi sissekannete juures kõige enam võlub, on see, et ma saan aeg ajalt mängida Õhtulehte ja panna väga intrigeerivaid pealkirju. Insenerist ehtelooja - kõlab kokku nagu üks mehelikkuse ja naiselikkuse virrvarr, kas pole? Aga erinevalt Õhtulehest on antud pealkirja sisu 100% tõene ning selle taga on Disainimaja poeomanik Irina Cibulskaite. Uurisin lähemalt kes Irina on ja mida talle meeldib teha.
Irina, räägi endast veidi lähemalt.

Pärit olen Eestist, Tallinna linnast. Olen lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ehitustehnika eriala ning praegu töötan insenerina projekteerimisfirmas. Minu töö on huvitav, kuid mõnikord ajule päris pingutav :) ning ei jäta palju võimalusi loometegevusele. Seega ehete tegemine on omamoodi meditatsioon – aju ikka töötab, aga teeb seda teistmoodi ja see on mulle tõeline puhkus.

Sul on väga huvitav nimi , millised su juured on?
Kuigi sündinud olen Eestis, minu juured Eestimaaga seotud ei ole. Isa on leedulane, ema on pärit Tšuvašist.

Kus oled õppinud ehete valmistamist?
Olen iseõppija. Alustasin natuke rohkem kui aasta tagasi kui me koos sõbrannaga tegime kaunistusi suure põrandavaasi jaoks.Sel hetkel ei teadnud kust neid kaunistusi otsida, siis otsustasin, et teen ise. Protsess oli väga põnev, tahtsin teha veel ja rohkem. Ning saidki algust minu harrastus, mis praegu hõivab kogu vaba aja :)

Sinu lemmikmaterjaliks tundub olevat vask. Mis sind vase juures võlub?
Praegu on vask tõepoolest minu kõige lemmikuim. See on väga ilus ja soe materjal. Minu meelest vask võimaldab valmistada nii modernseid, kui ka „vintage“ stiilis ehted. Patineerimine annab ka rohkeid võimalusi. Ja loomulikult on vask odavam kui hõbe ja kuld.Hõbedast ehteid meeldib mulle ka valmistada, kuid see metall on natuke nõudlikum kui vask. Aga see mis tuleb välja on juba kunst :)

Sinu stiil on väga naiselik ning romantiliselt ajatu. Kust saad inspiratsiooni?
Ma ausalt ei tea kust pärit on minu inspiratsioon. Tihti tuleb idee ootamatult, on selline tunne, et ta lihtsalt sünnib kuskil sinu sees. Põhiliseks ideede allikaks võiks nimetada loodust – kõige ilusamad asjad on juba loodud tema poolt.
Palju ise enda loomingut kannad ning kelle loomingut veel imetled?

Kõige rohkem meeldib loominguprotsess ise, kui selle tulemuste kandmine :) Kui midagi kannan, siis alati mingi ühte asja – kas ainult kaelakeed või  käevõru jne. Mul on tuttavad meistrid, kelle loomingut kannan hea meelega. Need on Elena Strukova Venemaalt ning Evgenia Chernomaz Iisraelist.

Aitäh Irina, et vastamiseks aega leidsid!

Irina poe Disainimajast leiad: Taniri Design

02.07.2010
Tõeliselt kaunid ehted!
29.06.2010
Irina, õnnitlen intervjuu puhul! :) Poleks kunagi aimanud, et oled ehitusinsener :)

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine