Iris maalib mööblit

16. kategooria: Portreelood

0

Kindlasti olete Disainimajas ringi luusides pannud tähele kauneid mööblitükke, mis läbi maalingute veelgi kaunimaks muudetud. Osavate kätega Iris Disainimaja poest Kunstivärk on nende autoriks ja kuna tegemist on tõeliselt ilusa ning ainulaadse loominguga, oleks patt Irisega mitte lähemalt tutvuda. Jätan patustamata ning saame Irisega tuttavaks.

 

Iris, räägi endast veidi lähemalt.
Olen Tallinna tüdruk, õppinud Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiklassis ja siis edasi Eesti Kunstiakadeemiasse, skulptuuri õppima. Ega sealt head nahka polnud loota :)Nüüd katsetangi erinevaid kunstiprojekte ja alasid läbi. Maalin, teen keraamikat, proovin käsitöötehnikaid segamisi kunstitehnikatega. Olen juba päris pikalt AS Vunderis kunstistuudio juhatana töötanud, kus on olnud suurepärane võimalus katsetada palju-palju erinevaid kunsti ja käsitöö materjale ja tehnikaid ning ennast seejuures tublisti arendada.
Nüüd olen väikese lapsega kodus ja tundus paras hetk olema üks enda pikaajaline mõte ära proovida. Nii siis kujundan ja maalin õhtuti mööblit, kasutades ära nii skulptuuri- kui ka maaliõpingud.

 

Sinu Disainimaja poest võib leida väga ilusaid maalingutega nagisid ja peegleid. Kas kogu töö on otsust lõpuni sinu kätetöö või pooldad taaskasutust, kattes juba olemasoleva toote maalingutega?

Olen ümber kujundanud ka vana mööblit, aga viimasel ajal olen kasutanud eesti meistrite kätetööd ning oma nagid ja peegliraamid enese äranägemise järgi neilt tellinud. Sedasi saan täpselt soovitud asja ja siis, kui vaja. Nii on lihtsam ka kliendi soovidele vastu tulla. Samas ei keeldu ma kindlasti ka sellest, kui keegi tahaks olemas olevat asja ümber teha.

Kes või mis satuvad sinu maalingutesse?

Minu maalingutesse satub erinevaid olevusi, ajastuid ja stiile. Miksin omavahel nii maali kui reljeefe ja ei löö risti ette ka erinevate segatehnikate ees, sest ma tahan ennast võimalikult vähe piirata. Et miski ei oleks võimatu. Või peaaegu mitte miski. Niimoodi juhtubki, et pärast suhteliselt lihtsat ja piiratud värvivalikuga romantilist Perekonna portree komplekti näeb ilmavalgust hoopis värvikas ja gootilik keskaegne Vooruste ja Pattude nagi ja peegel.

Paistab, et keskaeg on sulle eriti südamelähedane...
Minu pisut suurema lembuse varase ja ka hilisema keskaja vastu on kindlasti oma osa ka sellel, et olen juba üle 10 aasta tegelenud rollimängudega – nii Dungeons&Dragonsi ehk eestikeeli koobaste&draakonite kui ka Päris Elus Rollimängu ehk siis LARPiga. Mõlemad on väga lõbusad seltskondlikud tegevused ja lasevad päris elu argipäevad mõneks ajaks unustada.

Oled sa oma loomingus julge katsetaja?
Niiet ilmselt olen päris julge katsetaja jah. Ühe oma näituse tarvis tegin näiteks keraamilised pildiraamid – see oli maalinäitus. Nüüd töötan tasapisi tätoveeritud mööbli kallal. Mõeldes juba natuke sügisele ja koolinoortele võibolla.

Räägi oma kõige viimasest suurest õnnestumisest, mis sul oma kätega loodud?
Senini ma arvan, et see keskaegne Vooruste ja Pattude komplekt ongi üks suuremaid õnnestumisi, sest need on maalitud üsna täpselt keskaegsete käsikirja miniatuuride järgi. Õige,natuke naiivse stiili ja õigete toonide otsimine ja kujundus oli väga naudingut pakkuv. Samas on iga sellise eseme valmis saamine jällegi nagu suur õnnestumine, niiet ... Loodan, et järgmine pole kaugel :)

  

Sa lood skulptuure, valmistad keraamikat, maalid ja kaunistad mööblit – milline nendest tegevustest sulle kõige enam rahuldust pakub?
Teen jah hästi erinevaid asju, aga ma ei teeks ühtki neist, kui see mulle parasjagu rahuldust ei pakuks. Ma arvan, et asi on põhiliselt ajastuses – mis on hetkel see kõige parem asi, mida teha, see on küsimus. Vastan siis ka: hetkel on mööbel.

Aitäh Iris, et vastamiseks aega leidsid.

Irise pood Disainimajas: Kunstivärk
Lisaks leiab Irise loomingut Hõngu Disainimaja poest: Hõng

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine