Jannega kudumisest...

17. kategooria: Portreelood

0

Olen viimasel ajal natuke laisk blogipidaja olnud. Eriti unarusse on jäänud portreelood erinevatest Disainimaja poeomanikest. Nii et proovin taas virgem olla ning alustan seda aastat Jannest. Janne on Disainimaja NÄPUTÖÖ omanik ja eriti osav varrastega. Saatsin Jannele paar küsimust ja vaatame, mis ta mulle vastas...

  
Minu silmis kõige uhkem asi, mis Janne kätega valminud!


Janne, räägi endast veidi lähemalt.
Elan oma mehe ja 3 armsa tütrega Mulgimaal. Just nimelt maal – mehe vanavanemate talus. Hetkel olen lapsehoolduspuhkusel. Naudin vabadust ja lapsega tegutsemist. Igapäevaselt teen käsitööd :) . Viimaste aastatega on kõik mu tuttavad vägagi harjunud, et alati ma midagi nokitsen. Ei suuda ma külla minneski vardaid koju jätta. Muidugi käsitööd saan teha tänu oma toredale perele – nad mõistavad igati näiteks seda, kui õhtusöök lükkub öösse või jääb üldse ära. Nad jagavad igati mu muret varda murdumisel ja lõngakera „pusastumisel“. Näiteks aias mulle askeldada ei meeldi – teen vaid hädapärase. Ikka tuleb ette, et mingeid kohustusi tuleb vastu tahtmist teha, siis premeerin ennast sellega, et hiljem saab ju kududa ;)Selline käsitöö-narkomaan olen :).

Kas käsitöö on sinu hobi või elatusallikas?
Käsitöö on minu jaoks 100% hobi. Olen teinud käsitööd ajast, mil ennast mäletan. Erinevatel eluperioodidel vähem, vahel rohkem. Rohkem just siis , kui lapsed on väikesed ja ma pole tööga hõivatud olnud.Juba kooli ajal heegeldasin linikuid jms müügiks – nii teenisin taskuraha – sel ajal siis rublasid:). Käsitöö tegemise on suurelt ka vajadused paika pannud. Nüüd soosib käsitöö tegemist ka mood, stiil ja omapära. Mu isapoolne vanaema tegi väga palju imeilusat käsitööd. Tänu oma kuldsetele kätele jäi ta  Siberis oma nelja lapsega ellu. Nüüd on meil peres sõnakõlks, et tänu minu varrastele saab meie pere MASU üle elatud :). Ma ei võta oma käsitöötegemist elatusallikana, sest mulle tõesti meeldib seda teha. Teen käsitööd suure südame ja rõõmuga.

Oled töötanud pangas, mis on käsitöö valdkonnast hoopis teine maailm. Mis ajendil võtsid ette kannapöörde, et teha elus hoopis midagi muud?
Tegelikult pole kannapööret toimunud, lihtsalt minu ametid on olnud väga käsitöö vallast eemal – raamatupidaja, sotsiaalnõunik, teller, assistent, kindlustusmaakler... Aga ju siis tõmbabki vabal ajal loomingu poole. Ja lased oma mõttel loovalt lennata ja naudid seda, et pääsed numbrite maailmast – oma mõnusasse käsitöömaailma. Nüüd naudin kodust elu ja armastan öelda : „Olen juba nii vana küll, et tegeleda asjadega, mis mulle meeldivad!“

  

Kas sinu arvates on Eestis käsitöö ja selle tegemine au sees?
Järjest rohkem au sees! Südamega tehtud käsitööd on hea südamega nautida. Käsitöötegijad ise austavad oma tööd kindlasti ja järjest rohkem leiab imetlejaid ka mitte tegijate poolt. Mina imetlen teiste tehtud töid ja õhkan: „tahaks ka osata“. Öeldakse ju, et kui ei oska, siis saab ka osta :) - ja selleks ju Disainimaja väga vahva koht!

Kuidas täiendad oma oskusi?
Ikka sealt-nurgast ja siit-nurgast ja keskpõrandale kokku. Internet – tänapäeva maailm – õpetab ja avardab igati. Tegelikult õpin palju juurde midagi tehes, katsetades ja proovides. Olen vist vahel liigagi loominguline. Mulle ei meeldi mustrit jälgida. Kui olengi mõne mustri ette võtnud, siis teen peaaegu alati muudatusi. Vahel teevad muudatused töö kergemaks, vahel huvitavamaks. Mulle meeldib ise luua muster – vaadata kuidas see elama hakkab. Nii nagu mulle ei meeldi mustrit lugeda – samamoodi on minu jaoks raske oma loodud muster üles kirjutada.

Kas lisaks kudumisele ja heegeldamisele on sul ka teisi kirgi?
Mulle meeldib ka väga reisida ja lugeda. Käsitööd ma lugedes teha ei saa, aga reisides on mul alati vardad kaasas :). Ja suur kirg on mu pere, kodu ja lapsed.

 Janne blogi : http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=18230

 Janne pood Disainimajas: NÄPUTÖÖ
Aitäh Janne, et leidsid aega mulle vastata!

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine