Juuni kalendertapeet 2011

01. kategooria: Kalendertapeet

1

Kuu esimene päev on minu jaoks alati eriline, sest siis saan avalikustada algava kuu kalendertapeedi, millega saate enda arvutiekraani kaunistada. Juunikuu kalendri joonistas meile Kätlin Kaljuvee, kes tuntud nii moedisaineri kui moeillustraatorina. Kalender ise on suviselt värviline, samas õrn ning romantiline. Täpselt selline nagu juunikuu ise.

  

Kätlin on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna aastal 2006 , vahepeal õppinud natukene aega Pariisis, töötanud India tekstiili -ja moetööstuses  ja veel teinud disaineri tööd Montonis. Vahelduva eduga teeb illustratsioone Eesti moeajakirjadele ja ettevõtjatele. Kõige selle juures tunneb  rõõmu 1 aastase tütre Rebekka tegemistest.

Küsisin Kätlini käest ka paar küsimust:

Mida joonistamine sulle pakub?
Naudingut, rõõmu ja energiat.

Moejoonistus – kas see on omaette kunstiliik või pigem nn. meeldetuletus-skets, mis kiirelt paberile visatud ?
Moejoonistus on kunstniku visand  ja nägemus , kas siis mõnest olemasolevast moelisest lahendusest või siis puhtast fantaasiast. Moejoonistus on enamasti figuuriga seotud ja  võib olla mõjutatud nii kunstist, disainist, moest,  muusikast ja kindlasti hetkest või ajast mil joonistus on loodud.

On sul lemmikteemasid, mis ikka ja jälle paberile jõuavad?
Viimaselajal on hakanud meeldima  linnu- ja taime motiivid, lisaks tavapärastele naise motiivile. Ka mustlasromantika meeldib.

Kuidas sündis Disainimaja juunikuu kalendertapeet?
Disainimaja kalendertapeet sündis päikeselise ilmaga Kadrioru pargis istudes ja ühte Puškini poeemi sirvides, teetassi taga mõtiskledes, samalajal kui väike tüdruk magas .

Kätlini tegemistest saab lugeda tema blogist http://katyushagallery.blogspot.com/

Ja natukene infot leiab ka http://www.katyushastudio.com/

Külasta kindlasti ka Kätlini poodi Disainimajas, kust leiab nii joonistusi kui ehteid: Katyusha disainid ja illustratsioonid

Kalendri kleepimiseks oma arvutiekraanile vali sobiv suurus(kas kalendriga või ilma), kliki see suureks ning  salvesta see endale arvutisse!

Kalendriga

 

1024x768 px 1280x800 px 1920x1080

 

Kalendrita

1024x768 px 1280x800 px 1920x1080
19.06.2010
Mulgi see taustapildiks! Ootan juba uut kuud!

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine