Killuke Piiast läbi joonistuste

31. kategooria: Portreelood

0

Ühes kauges riigis, hoopis teise kultuuri ning elurütmiga, elab üks kaunis Eesti neiu, kellele üle kõige meeldib joonistada - nii võib sisse juhatada lugu, mis räägib Piia Harris-Põdersalust ning tema kirest kunsti vastu. Meil on suur rõõm teada anda, et Piia avas oma isikliku poe Disainimajas Piia Harris ning joonistas Aprillikuu kalendertapeedi, mis tõttu on just õige aeg temaga tuttavaks saada.

Piia, Sa oled viimased kuus aastat elanud Iisraelis. Kuidas sa sinna sattusid?
Ma tulin Iisraeli oma abikaasaga, kes on juut ja kes oli nagu minagi Euroopas elamas/rändamas ja õnne taga ajamas. Tutvusime Hispaanias, kuhu kannustas mind soov rutiinist välja rabeleda, unistusi teostada ja pidev rahulolematus oma elu ning tööga. Elasime mõnda aega Ibizal, kus ma pühendusin täielikult kunstile ja pole sellest ajast saadik vanale elule tagasi vaadanud. Iisraelist sai minu elumuutuste raamatus teine peatükk, mis on kuue aasta pikkuseks veninud. Iisrael ei olnud armastus esimesest silmapilgust, ma olen teda armastama õppinud. Läbisin siin suure sisemise arengu, mis on mulle ääretult oluline, olen saanud tunda raputusi, sakutusi, õpetusi, kuid ka palju armastust, soprust, tarkust - kõik see kokku on minus kasvatanud tohutult tugevust ning kindlameelsust. Esialgsest hämmingust ja trotsist on aastatega kiindumus välja koorunud, see kasvab ja tihti avastan selles maas ning rahvas aina uusi ja uusi kihte, mida imetleda.
Lugesin kuskilt blogist, et sinu joonistusstiil on selline, mis võimaldaks näiteks IKEA tekstiilisarja välja anda ja fänne oleks kohe jalaga segada… Kust tuleb sinu inspiratsioon ja mitmekülgsus?

Ma olen loomult rahutu hing, tüdinen kergeti ja otsin elus pidevalt uusi väljendusviise, tahan muutusi ja naudin neid. Rutiin mind ei paelu.  Katsetan, muudan, mängin pidevalt erinevate stiilidega. Mulle meeldib aeg-ajalt n.ö ära käia ja siis jalle mõne käesisse kasvanud stiili juurde tagasi pöörduda. Mu loominguline protsess ei alga ega lõpe kunagi, see on mul töös koguaeg, ajusopis on ideed alati haudumas ja vastavalt projektidele nopin sealt inspiratsiooni. Ma arvan,et keskkonnal on suur mõju, mulle meeldib, kus ma elan ja mul on õnn olla ümbritsetud ääretult andekatest inimestest, kes kohe sunnivad oma loomingulisi piire purustama ja edasi arenema. Ma olen samuti suur ilunautleja ja hingline tasakaal on minu jaoks ülioluline. Kurva ja õnnetuna ei ole ma tavaliselt suuteline midagi looma, siis ma lihtsalt võtan aja maha ja ei mõtle joonistamise peale mitu päeva, inspiratsioonil on siis tavaliselt kombeks tagasi tulla.
On sul mingid isiklikud lemmikteemad, mis ikka ja jälle käe all valmivad?

Mingid lemmiteemad on välja kujunenud küll, ikka ja jälle tulen moeillustratsioonide juurde tagasi ja tekstiilimustrite loomine pakub ka alati suurt huvi ja rahuldust. Olen mitu aastat järjest horoskoobi illustratsioone teinud, 3 aastat ajakirjale Eesti Naine ja hetkel tegelen horoskoobi teemalise kotikollektsiooniga koostöös ühe Ameerika firmaga, millest on veel vara detailsemalt rääkida, aga tegu on väga huvitava projektiga ja loodetavasti saan sellest varsti tervele maailmale hõisata!

Kas ametilt oled sa vabakutseline kunstnik?
Jah, ma olen hetkel vabakutseline. Kunsti pole ma kusjuures kunagi õppinud, julgusest ja enesekindlusest jäi vajaka. Studeerisin hoopis turismimajandust ning enne külmetava kunstniku ametit töötasin reisibüroos reisikonsultandina ning hiljem mõned aastad Estonian Airis piletimüügiagendina.
On sul mingeid erilisi projekte, millest unistad ja kas mõni on juba täitunud?

Oi, mul on veel palju, palju täitumata unistusi ja plaane. Kindlasti tahan kodutekstiili kollektsiooni välja anda, võib-olla koostöös mõne tuntud firmaga... Tulevikuplaanidesse kuulub oma firma loomine, mis võimaldaks mul vabalt ja ainult oma soovidele vastavaid projekte teostada. Kotikollektsioon, millest eelpool mainisin, on senini üks suurimaid koostööprojekte, kus olen saanud end teostada, kuid neid tuleb veel, loomingulised püüdlused jätkuvad. Raamatud, mood, lisaks tahaks kätt ka keraamika vallas proovida, plaane on palju.
Tüüpiline küsimus inimesele, kes ei ela enam Eestis -  Millest kõige enam puudust tunned, mida meil on ja seal Iisraelis pole?

Eelkõige tunnen puudust muidugi perest ja sõpradest, keda tavaliselt külastan kaks korda aastas.Eesti looduse värvidest, lihtsusest ja puutumatusest. Värskest õhust, seda oskan aina rohkem ja rohkem hinnata, Iisraelis on see suisa defitsiit! Samuti võimalusest raamatupoodi jalutada ja eestikeelset kirjandust osta.Teatrist muidugi ka. Muud asjad on asendatavad.
Sa oled just hiljuti saanud pisitütre emaks. Mis sa arvad, kas uus roll mõjub mingit moodi ka sinu loomingule?

Emadus on minu jaoks veel nii värske kogemus, ma alles harjun selle uue rolli ja eluga. Tunded kasvavad ja süvenevad iga päevaga. Mu loomingu rõhk on päris palju lasteteemade suunas liikunud, vanasti ma isegi mõelnud öökullide ja elevantide joonistamise peale. Nüüd aga plaanime sõbranna Anna-Maria Penuga õpetliku lasteraamatu avaldamist,  kus minu ülesandeks jääksid illustratsioonid. Isiklikus arengus on toimunud murrang nõuda endalt veelgi rohkem ning olla oma lapsele parim eeskuju, kes ma olla suudan.
Sa joonistasid Disainimaja aprillikuu kalendertapeedi. Mis oli selle loomise inspiratsiooniks?

Aprillikuu kalendertapeediks tahtsin kindlasti mingit mustrit luua, mõtlesin lillede ja rohuliblede peale, mis aprillikuus juba pead tõstavad, vähemalt sellised olid kevaded vanasti, kui mina veel Eestis elasinJ!Kasutasin vähe värve, must-valge värvikombinatsioon on üks mu lemmikutest, lisasin veidi ka punast, et särtsu sisse pikkida.Väikesed punased lepatriinud peaksid juba mõtted suvele viima ja kerge soojusetunde sisse looma. Loodetavasti õnnestus ja tulemus meeldib!!!

Piia pood Disainimajas: Piia Harris

Aitäh Piia, et meie jaoks aega leidsid!

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine