Krissi ehetest

26. kategooria: Portreelood

1

Kas sina usud märkidesse? Või saatusesse? Mina usun, kui tegemist on headega. Just selline hea märk saabus minu postkasti päeval, kui Disainimaja lehe avamisest oli möödas alla 24h."Olen küll isetegija, teen ehteid  - hõbe, goldfilled, pool vääriskivid - saadan sulle pilte. Kui arvad, et peaksin Disainimajja sobima, siis anna märku. Kuulmiseni, Kriss." Tegin esimese pildi lahti ja uskumatu; nagu oleks Kriss mu mõtteid lugenud, sest just sellistest asjadest Disainimaja luues unistasime. Nüüd on Disainimajas Krissi ehted müügil ning saame Krissiga  lähemalt tuttavaks.

Krissi põhitöö on seotud hoopis tennisega. Nimelt on ta pärit sellisest sugupuust, mis vist kuskilt kõrgemalt "tennise oskuse õnnistuse" saanud, sest tennisega on seotud kõik pereliikmed alates vanaemast.  Ehete valmistamiskire avastas ta endas vähem kui aasta tagasi ja seda puhta juhuslikult. "Ka paljudele tuttavatele võib minu see külg üllatusena tulla...Läksin oma sõbrannale Londonis külla ja ta tegi ettepaneku, et käime helmepoest läbi ja lähme tema juurde neist midagi „looma“...Ma alguses arvasin, et see tõenäoliselt pole minu ala,kuna juba lapsest peale pole mulle näputöö üldse meeldinud. Ainult ema ja vanaema abiga sain oma kudumis-, heegeldamis- jne. projektid tehtud. Aga kui sõbranna juures maha istusime ja ma mõttel lihtsalt rännata lasin ja hakkasin katsetama...siis ma sealt, kus istusin, järgmised 5 tundi ei liikunud!Ja oligi kõik! Avastasin, et mulle mõjub ehete tegemine nagu mõnele teisele meditatsioon – aju puhkab ja mõte liigub täiesti uusi radu pidi – hiljem on nii hea rahulik olla."

Ehete tegemist pole Kriss õppinud. Selle asemel on tal ette näidata kaks magistrikraadi äris ja turunduses. Esmased oskused ehet luua omandas ta seal samas Londonis, kus sõbranna hea tuttav juveliir talle põhitõed selgeks tegi. "Oma ülejäänud oskused olen omandanud internetist, kuid kindlasti tahaks ma tulevikus teatud asju juurde õppida- näiteks on mul peas päris mitu sõrmuse ideed, aga selleks pean masinavärki juurde soetama ja uusi teadmisi omandama."

Kriss mäletab väga hästi oma esimese ehte valmistamist. Seda enam, et esialgu planeeritud käevõru kasvas üle kaelakeeks. "Seda teooriat järgin ma praegugi, et päris paika ma enne tegemist oma disaini ei pane- hakkan tegema ja siis tegemise käigus loksub kõik nagu iseenesest omale kohale...See loomise vabadus mulle meeldibki – lihtsalt kuskilt ajakirjast mingi ettekirjutuse järgi teha pole minu jaoks huvitav. Aga jah, see esimene käevõru-kaelakee oli laavakividest, granaadist, ja oonüksist ja väikestest pantri pea kujulistest helmestest."

Mis eristab Krissi paljudest ehtevalmistajadest on tema materjali valik, sest Kriss eelistab väärismetalli ning pool vääriskivisid. Miks? Põhjuseid on mitmeid. "Mulle meeldivad ühest küljest lihtsad ja kantavad ehted, aga samas peab seal kas mingi kiiks või ebaregulaarsus juures olema ja ma pean saama neid miksida ja kanda erinevat moodi. Ma tahan, et on õige asi, et kui pärlid,  siis ikka päris. Neid ei pea palju olema, aga et sellel ehtel oleks mingi väärikus. Samuti ei viitsi ma reisile minnes kilost kotti ehteid kaasa vedada- tahaks paar õiget asja, mida saan siis erinevalt kanda – sellepärast püüangi teha ehteid, mis omavahel kokku klapivad.... Ja kui ma neid oma ehteid siis rõõmuga kandsin, hakkasid sõbrannad küsima, et kust ma need ostsin ja nii see läks... Tore on, et nii läks ja siiamaani on nii mõnus kuulda, et kellegile minu loodud asjad meeldivad või kui näen neid kellelgi kaelas, sõrmes, kõrvas – nii mõnus, mõnus tunne on!"

"New Vintage" on nimi, mida Kriss enda ehete brändina kasutab. Kontseptsioon tuleb soovist luua ehteid, mis oleks kantavad ja ihaldatavad ka 30-40 aasta pärast. " ....Et kui mul kunagi on tütar, siis ta nuruks neid kanda...Et kunagi oleks minu loodud ehted ehtne vintage."

 Krissi ehted leiad siit: "New Vintage" by Kriss

14.03.2010
Olen ka esimesest pilgust Krissi shikkide ehete fänn!

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine