Lihtsuse võlu

01. kategooria: Tee ise

1

Minu õnneks on Adele oma ema tütar ning leiab, et ühe naisterahva kõige õigem riietusese on kleit. Nii et ühele ilusale kleidile (või seekord isegi kahele) on kapis alati ruumi. Kleit on midagi, mis on minu arvates eelkõige mugav, samavõrd ilus ja mida on lihtne õmmelda.


Linane kleit                                   Mummuline kleit


Kuidas mul kleidi õmblemine välja näeb? Kõige pealt surfan netis ja otsin ideid. Üldiselt sellised levinud-tuntud kaubamärgid pakuvad enam jaolt nn. armast klassikalist kleidivarianti, mis tõttu minu lemmikud on pigem väikesed tundmatud tegijad. Hindan Põhjamaa noorte disainerite loomingut ja Prantsusmaal tehakse ka head lastemoodi. Ma tahan teha midagi, mida ise ka kannaks - sellest enam jaolt lähtun.

See kleit hakkas tegemise käigus hirmus etnoks kätte minema. Mitte, et etno-teema mulle meelt mööda poleks, aga selline klassikaline linane kleit, mida käsitööpoodides müüakse, ei ole kindlasti minu teema. Nii ma siis istusin selle peaaegu valmis kleidiga ja mõtlesin, et mida muuta. Panin siis keskele laia kummi ning voila - see oligi puudu!

Sellest mummulisest riidest pidi tulema Adele jõulupeo kleit. Aga aega nappis ja võtsin tegemise alles praegu ette. Jõulupeo jaoks oleks tulnud kleit hoopis teistsugune, aga nüüd tuli selline lihtne ja suvine. Mummud on minu lemmikud ja teine nõrkus triibude järel...

Mõlema kleidi puhul ületasin ennast, sest ma ei oska teha lihtsaid asju. Ikka tahaks kuhugi mõne volangi, mõned uhked nööbid, tikandi või kaunistuspaela lisada. Ka need kleidid olid reas ja said igasuguste vidinate poolt läbi proovitud, kuid ei, oma lihtsa olekuga sobivad kõige enam.

Kleitidel on üks põhilõige. Sinise kleidi tegin aga kehaosast veidi laiemaks ja täpilise kleidi varrukatele tegin mansetid otsa. Adelele meeldib linane rohkem, mulle mummuline :)

01.05.2011
Adele näeb vapustav välja! Ja kleidid on 5+

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine