Lilleliisi amiguru...

07. kategooria: Portreelood

2

Ma ostsin sügisel Mari-Liisi käest väikevennale ühe vahva mõmmimütsi ja see on olnud nii lemmik, et mingit muud mütsi Osvaldile pähe ei saa. Pikka aega kutsus ta ka ise ennast mõmmiks ja Osvaldi 1,9 eluaasta kohta on see kindlasti olnud üks pikim kiindumus üldse. Siin kohal pole mitte vähe tähtis ka fakt, et Osvald on tänaval tehtud mees, sest iga päev astub mõni ilus tädi juurde ja teeb Osvaldile mütsi kohta komplimendi.Kuid mütsid ei ole ainuke oskus, millega Mari-Liis võlub nii suuri kui väikeseid...

Mari-Liis, palju sul endal lapsi on?
Meie kodus kasvab kolm last - 7-aastane Jakob, kes alustab sügisel kooliteed, peagi neljaseks saav Linda ja 1a 8k Paul.


Kui sa midagi teed, siis ma arvan, et on kaks varianti(lähtudes eelnevast vastusest):
Sa pead tegema kõiki asju alati topelt, sest lapsed tahavad ka endale igast asjast koopiat.
Sa valmistad asju vaid öösiti, siis kui lapsed magavad, et nad sinu tegemisi endale ei nõuaks:)

Hm, kumbki variant pole päris õige, kuigi öötunnid lähevad liigagi tihti kasutusse! :) Kui ma paar aastat tagasi amigurumiga tegelema hakkasin, valmistasin kõik mänguloomad oma lastele. Riiulid ja kapipealsed täitusid kiiresti, valmistamistuhin aga ei vaibunud - siis hakkasingi mänguasju müügiks valmistama. Lapsed suhtuvad uutesse loomadesse huviga, kuid ei nõua neid endale. Vahel siiski mainib mõni neist delikaatselt, et vahelduseks võiks ka neile midagi valmistada :)


Nii mütsi valik kui kaisukate valik on sul pidevalt täienev. Kust ideed tulevad?
Oh, igalt poolt! Oma lastelt, raamatutest, multikatest, värvidest meie ümber, põnevatest lõngadest-tekstiilidest jne. Ideid on tohutult, kuid aega napib nende teostamiseks.


Kas esimesed asjad tegid mingi kindla juhendi järgi ja nüüd arendad vaba käega?
Jah, ikka. Esimesed loomad valmistasin internetist leitud ingliskeelsete juhendite järgi. Aga kuna see tegevus oli mulle väga konti mööda, heitsin juhendid kiirelt nurka ja hakkasin ise pusima. Korrata ma ennast väga ei armasta, seepärast jääb enamus loomadest ainueksemplarideks.


Su kaisukatel on alati ka väga lahedad nimed. Kuidas need sünnivad?
Vahel saavad toredad asjad alguse täiesti juhuslikult. Nii oli ka nimedega. Nimelt hakkas minu ema ühte pojale tehtud kassi naljaviluks Ants Vingerpussiks kutsuma. See tundus vahva ja edaspidi hakkasimegi loomadele nimesid mõtlema. Nüüd aitavad ka lapsed nimesid kokku klapitada. Aitäh sulle, ema!


Kas kaisukas kujuneb mingiks tegelaseks töö käigus või sa tead alguses kindlalt mida tegema hakkad?
Enamasti on mul täpne visioon, mille püüan töö hõlbustamiseks ka paberile panna. Uue looma valmistamine on hästi põnev protsess. Vahel kulgeb kõik nagu lennult, aga mõne asjaga peab suurt vaeva nägema. Ja juhtub ka seda, et lõpp-tulemus erineb oluliselt sellest, mida ette kujutasin. Aga jänesest ahvi siiski ei saa!


On sul äkki mõni vahva lugu rääkida mõnest mütsist/kaisukast?
Mõni aeg tagasi juhtus küll omapärane lugu. Üks noor naisterahvas guugeldas oma nime ja leidis selle järgi minu blogist oma nimekaimu – Lammas Loona. Ta rääkis loost ka oma sõpradele. Juhtumisi aga on meil üks ühine tuttav, kes selle jutu peale lambakese minult kärmelt ära ostis, et sellega siis sõbranna juures ootamatult lagedale tulla.

Aitäh Mari-Liis, et leidsid aega minu uudishimu rahuldada ning sama lennukaid ja armsaid ideid edaspidiseks!
Mari-Liisi pood Disainimajas:
lilleliisi lastepood


 

09.04.2011
Väga kenad ja nunnud mütsid ja imearmsad loomad! Oleme oma põnnidega siin imetlenud neid iga päev soovime teie perele kõike kaunist ja mõnusat kevadet:))
09.03.2011
Need loomad on jubearmsad...

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine