magusa nipiga õunakook

22. kategooria: Midagi head

0

No ei ole võimalik teha lehttaigna plaadikoogist head pilti, lihtsalt ei ole. Maitse on ju väga hea ja muidu pole ka välimusel viga, aga üks tükk taldrikul on niru mis niru. Kuid pigistame seekord silma veidi kinni, sest info vajab edastamist, olgu siis välimus milline tahes.


Ma olen õunakoogi suhtes üks paras tähenärija. Esiteks ei meeldi mulle, kui kook jääb hapu. Teiseks ei meeldi mulle, kui õunatükid jäävad kõvaks. Ja kolmandaks, absoluutselt on välistatud õunakoored. Antud kook välistab kõik selle ja omab ühte lihtsat nippi, kuidas tulemus eriti magus.aks saada.

Mingit retsepti ei anna, aga kirjedlus on järgmine: osta poest lehttainast(piisab nii 400-500gr). Aseta tainas ahjuplaadile ning nipp: määri tainas kokku vaniljepudingiga. Mul kulub tavaliselt üks suurem topsitäis(250gr). Koori õunad, lõika õhukesed viilud ja sega need mõnusa hulga suhkru ning kaneeliga. Õunasegu koogile ja kook 225 c juures 15-20 min. ahju. Kui kook küpse , võta see ahjust ja lase jahtuda ning enne maiustamist lisa veel vaniljepudingit. Puding teeb õunad kuidagi mahedamaks ja sametiseks....

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine