Mitmetahuline Kristel

04. kategooria: Portreelood

0

Kristel on tegelikult täpselt oma loomingu nägu. Selline ogaline,sädelev ja suleline ühes koos. Naine, aga mitte roosamanna. Selline sisuga tüdruk...Kristel ise ütles enda tutvustamiseks väga laheda lause:Päris kokkuvõtvalt olen ma üks muusikagurmaanist kunstihuviline fotograafihakatis : )

Kristel kirjutab:

Mu igapäevane töö on samuti fotokeskne – töötan fotopoes, kus võtan vastu tellimusi ja nõustan inimesi fotoalaselt. Pärast tööd võtan aga oma kaamera välja ja nautlen kontsertide jälgimist ja jäädvustamist. Fotoni aitas jõuda ilmselt ülikoolis kunsti õppimine, kuigi sisse astudes olin ma kindel, et lõputöö saab olema maal. Mõne aastaga jõuab aga palju juhtuda ja lõpetasingi kontsertfotoseeriaga. Hoolimata sellest,väljendan ma end väga tihti ka maalides või joonistades.Viimase poole aasta jooksul on oluliseks muutunud ka ehete meisterdamine. Mul on alati midagi teha.

Sinu blogist saab näha lahedaid fotoseeriad just raskema muusika austajatele. Miks nii?
Nagu ma oma blogis mainin – fotograafia pole hobi, see on elustiil : ) Seda on ka muusikagurmaanile elusa muusika nautimine kontsertide külastamise näol. Ja nende kahe kokkusaamine oli vast võrdlemisi loomulik, ent minu jaoks niivõrd oluline juhus, mis tähendas mulle päris oma tee leidmist fotograafias. Ma pole midagi nii järjekindlalt ja siiralt ja põhjalikult ja pühendunult suutnud jälgida ja jäädvustada, kui seda on kontsertmelu.

Aga miks raskema muusika austajale? Mul on äärmiselt hea meel, kui ma suudan näidata metalseid kontserte sääraselt, et ka raske muusikaga mitte kodus olevad inimesed leiaksid nendelt fotodelt midagi vaadata. Ehk on selles massiivsuses mingi võlu ka teistele näha : )

Sul on ehete osas täiesti omalaadne käekiri. Kuidas jõudsid selleni, mida teed?
Ma teen ehteid, mida ma kindlasti ka ise kannaks. Õigupoolest kogu ehtevärk saigi minu jaoks alguse nende endale valmistamisest. Ma tikkisin pärleid nii kinnaste, kui pluuside külge ning tegin endale eraldi ehteid ja. . Inimesed märkasid neid. Mõni soovis kohe endale midagi sarnast ja mõni väitis, et nendesuguseid on kindlasti veel, kellele ma peaks neid tegema : )

Tiheda kontserdikülastajana ning laval toimuva imetlejana saan ma inspiratsiooni just esinemiskostüümidest ja aksessuaaridest. Ehk seetõttu ongi mu ehted võrdlemisi suured ja massiivsed ja säravad, et ikka kaugele välja paistaks : ) Teisalt, ma olen tohutu massiivse muusika ja gooti stiili imetleja. Oma töödes ma püüangi massiivsust ja graatsilisust koos töötama panna.

Seoses gooti stiiliga annavad mu ehetele isikupära ka värvid, mida ma kasutan. Must, hõbe ja punane on need, mida ma imetlen. Mõistagi ei piira ma ennast ainult nendega.Lisaks aitab massiivset efekti saavutada see pärlendamise stiil, mida ma kasutan. Olen proovinud ka teisi tehnikaid, aga kõige vabamad käed improviseerimiseks annab just pärlitega tikkimine.

Seoses improviseerimisega - ma ei tee enamasti kavandeid. Pigem tekib ideealge, millega ma hakkangi improviseerima. Ideealge võib olla misiganes – mõni kujund, värv, pärlite kombinatsioon, materjal. . Ja samas, kui ma selle ideealgega hakkan tegutsema, siis nagu ka mu eelistatud värvide puhul, ma ei ole selles rangelt kinni. Kui meisterdades selgub, et mingi muu asi töötab palju paremini, siis nii ma muudangi seda. Ja selline muutumine ja arenemine, muundumine on äärmiselt põnev.

Kas ehete valmistamine on rahustav tegevus?
Mõne harutamatu pusa korral või ennast mitterahuldava tulemuse korral pole meel sugugi rahul olnud, aga see on pigem harva. Kõik pusadest tulnud tusad kaovad, kui on jälle mõni uus töötav idee. Ja selle teostamine nõeludes muutub päris mediteerivaks tegevuseks. Ehk reeglina on tõesti ehete valmistamine nii rahustav tegevus, et nõeludes märkad alles paari tunni pärast, et oled oma pärlite vahel nii pikalt ja rahulikult tegutsenud : )

On seee tekitanud omamoodi sõltuvust, et aeg ajalt on vaja luua, muidu käed sügelevad?
Pigem on asi selles, et kui ehete kallal pidevalt nikerdada, siis just tegutsedes tekivad uued ideed. Ja mida rohkem nende kallal töötada, seda rohkem need ka arenevad ja seda rohkem neid tekib ja seda suurem on vajadus oma tekkinud ideid teostada. Idee teostamise vajadus paneb ka käed sügelema : D

Mida sa ise oma loomingust kõige parema meelega kannad?
Kõige esimene ehe, mille ma pärlitest endale tegin, oli käevõru. Neid kannan tõesti kogu aeg ja iga päev. Lisaks kannan hea meelega ka oma pärleid täis sõrmedeta kindaid. Kui ma mingi hetk avastasin kõrvarõngaste meisterdamise, siis nüüd kannan neid ka.Ma kannan küll palju enda ehteid, aga samas imetlen, austan ja kannan ka teiste meistrite saavutusi : )

Ainuke asi, mis sinu ehtevalikust hetkel puudub, on kaelakeed. On plaanis midagi teha või ei ole see üldse sinu rida?
Kaelakeed intrigeerivad mind väga. Küll aga olen ma neid praegu ainult endale või tellmistööna teinud. See oleneb taas ainult sellest, millised ideealged tekivad. Kuna ma olen praegu intensiivselt tegelenud kõrvarõngaste ja käevõrudega, siis on uued ideed just nendega seoses. Küll aga arvan, et mingil hetkel see muutub või muundub nagunii : ).

Aitäh Kristel, et leidsid aega mulle vastata!

Kristeli pood Disainimajas:Kristel Sergo pärlitest disainehted

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine