Piilume Katrini ehtelaekasse

09. kategooria: Portreelood

1

Kui Katrin oli Disainimajas oma poe avanud, siis mõni aeg hiljem sain ühelt inimeselt kirja, et tema avastas netist nii laheda blogi, kus selle pidaja teeb maailma kõige ilusamaid ehteid ja ma pean ta kindlasti Disainimajja ka kutsuma. Klikkasin siis uudishimulikult linki ja sain äratundmisrõõmu osaliseks, sest samasuguses vaimustuses oli ka mina, kui Katrin oma poe mdmB Disainimajas avas.
Saame lähemalt tuttavaks Katriniga, kes nii mõnegi sookaaslase on rõõmust kilkama pannud.....


Katrin, räägi veidi endast.
Pärit olen Sauelt, õppinud olen ka igasuguseid asju nii iseseisvalt kui ka koolipinki nühkides. Viimasest olen proovinud nii rõivaste disaini, eelkoolipedagoogikat ning siis veel nõustamist ka. Igapäevane töö on lasteaias õpetajana, kui energiat ja aega üle jääb, siis disainin ehteid.

Kui kaua sa ehteid juba valmistad?
Khkhm, seda pidin nüüd arvutama jah. Tuleb välja, et pool oma elust, st siis 14 aastat…Ei olegi saanud kuskil õppida. Ega ma kuhugi eriti ei kippunud ka, meeldis ikka ise kodus pusida. Ei mäleta, et 14 aastat tagasi oleks internetis olnud õpetusi, pigem valmistööde galeriid, mida vaadates ise pidin nuputama, et kuidas tehtud. Alustasin lihtsa lükkimisega, sealt edasi õppisin helmespõiminguid, siis hakkasin kasutama traati ning traadimässimist, proovinud olen ka heegeldatud helmesehteid ning vase ja hõbeda jootmist. Tihti oli nii, et kui olin mingi tehnika suure vaevaga endale selgeks teinud, siis mõni aeg hiljem või lausa sama päev avastasin internetist või raamatukogust kõik vajaliku info. Jah, sellist elu-irooniat oli iga uue (minu jaoks siis) tehnikaga, ja pole mingit hirmu, et seda ka tulevikus ei juhtu.

 

Sul on väga mõnus „vintage“ stiil, mis sind selle juures võlub?
Mul on tihti nii, et kui näen ilusat ehet, siis jääb mul hing kinni JJa selle „vintage“ stiiliga ongi nii! Vahetevahel kasutan ka muid stiile, ent alati tulen selle juurde tagasi. Et mis võlub? No ikka need sätendavad ehtekivikesed ning õhulised filigraansed metallosad. Meeldib, et võin mõnuga laduda klaaskivikesi üksteise peale mitmesse kihti ja kuhjata helmeid hunnikusse.

Kas käed pidevalt sügelevad ja ideed vajavad teostamist?
Oo jaa, see on lihtsalt jube vahest, kui keset tööpäeva tuleb idee ja ma pean ootama õhtuni. Korduvalt leian, et mul pole piisavalt aega, sest kui leian mingi disaini, siis tahaks seda arendada ja luua ühest ehtest komplekti ning komplektist omakorda väikese kollektsiooni. Kuid tihtilugu ei jõua sinnani.
Samas, kui olen ikka väsinud, siis ei tule ideid, kuigi tahaks nii väga.

Kas kannad ise palju enda loomingut?
Olen keskmisest rohkem hajameelne ja torman alati viimasel minutil kodust välja, hiljaks liiga tihti ei jää ent hing on ikka paelaga kaelas. Sestap ei jõua ennast väga ehtida. Aga kui juhtub, et ei pea tormama, siis tööl kannan kõrvarõngaid või kaelakeed. Muul ajal, kui kannan näiteks jakki või kampsunit, siis prossi  ja/või käeketti.

  

Kuidas näeb välja sinu loomeprotsess – kas idee sünnib õhust  või mõnest konkreetsest kivist, värvist vms.?Jah, idee võib sündida nii õhust, konkreetsest kivist kui ka värvist. Samuti inspireerib mind vana tuhmunud vaskne metall (palju rohkem kui hõbedane või kuldne), see on minu arvates ideaalne taust ehtekividele, ei hakka nendega konkureerima. Samas on kuldsel ja hõbedasel metallil eelis fooliumita kivikeste puhul (need, millel pole peegeldavat kihti all), sest olles ise läikivad, suudavad nad peegeldada valgust ja nii on kivi säravam kui tuhmi vaskse sees.
Tihti alustan tööd ühest konkreetsest kivikesest (tavaliselt sellest, mille olen äsja saanud), istun laua taha ja vaatan, mis saab. Hakkan sobitama selle juurde metallist vidinaid ja teisi kive. Vaatan, kuhu tunne mind viib. Ega see ei tähenda, et lõpuks seda esimest kivi üldse valmivas ehtes kasutan. Kuid, ilma selle esimese kivita, ei oleks see ehe valmis saanud sellisena nagu sai…

Aitäh Katrin, et vastamiseks aega leidsid!
Ja kes pole veel Disainimajast teda üles leidnud(sest Disainimajas on tõesti oi kui palju ehteid) siis Katrini poodi saab siit: mdmB

17.06.2010
Vahvad, isikupärased, külluslikud, maitsekad. Ma pole suurem asi ehtekandja aga täitsa mõtlen, et võiks ju olla:))))

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine