Postkontor Regina moodi

06. kategooria: Portreelood

0

Hea sõna lähedasele soojendab rohkem südant, kui me arvame. Nii ütleb Regina oma poe tutvustuses.Tõsi ta on, sest millegi pärast oleme me suhteliselt kinnine rahvas ja head sõnad on üle huute eriti rasked tulema.  Halvad, need tulevad palju kergemini. Miks see nii on ja miks me võtame nii vähe aega selleks, et head jagada....Regina on Disainimajas omanimelise poe omanik, kus ta müüb käsitsi tehtud kaarte. Lisaks on paljudes kaartides väga ilusad salmid, nii et sinul ei ole vaja tegelikult muud, kui kiri postkasti panna ning soojust ja südamlikkust levitada. Rääkisin sellest ka Reginaga.
Regina, kes sa oled?
Olen juba mitmenda põlve Tallinlane ja loominguga tegelevast käsitööperest. Minu kodu asub armsas Pelgulinnas Tallinnas, selles armsas Pelgulinna kodus elasid ka minu vaneaema ja ema. Igapäevaselt töötan firmas Hairmail. Vabal aja pühendan oma hetked veel joogaga tegelemiseks, käin palju matkamas ja looduses fotoaparaadiga ilu tabamas...

Kas oled joonistamist õppinud?
Joonistamist ma ei olegi õppinud, kui vaid keskkoolipingis ja mõnel aastal olen talveõhtute sisustamiseks kätt proovinud ka Kullos ja paaris huviringis.

Kuidas sündis idee hakata looma kaarte?
Kaarte olen ma teinud juba kooliajast. Aga viimase viie aasta jooksul on see mulle nagu juba hobiks saanud, see rahustab ja koondab mõtteid. Päris kindlat tehnikat pole veel välja kujunenud. Kõige rohkem meeldib mulle Pinhole e. nõeltehnika. kasutan ka akvarellijoonistusi ja muidugi enda tehtud fotosi. Igale kaardile püüan ka ise ümbriku valmistada, et kogu mõte saaks tervikuks. Ja vahest leian ka õige kirjamargi, siis on I-l täpp peal.

Kas sul on kõik kaardid käsitsi joonistatud või on need trükitud?
Kaardid on ikka käsitsi tehtud oma hinge ja armastusega. Mõned nendest on ka trükivärvi näinud. Paar aastat tagasi trükkisin " Heade mõtete" inglikaardi ning raamatu järjehoidjad. Käesoleval aastal sai tehtud ka mõned imearmsad jõulutüdrukud. Need on joonistanud värvipliiatsitega meie pere liige Liina Jäger, üldise kujunduse aga tegime koos.

Sul on kaartides ka väga ilusaid soove ja luuletusi. Kuidas neid valid?
Väga hea on,kui tead inimest, kellele sa kaardi valmistad, siis on ka hea luuletust soovida...ja jaa soovida...sest minu soovid luuletuse näol aitab luuleridadesse sättida minu hea sõber. Pikemad soovijutud koostab aga armas sõbranna Elena.

Ütle nüüd ausalt, kui tihti sa ise kaarte saadad? Enamus meist on ju läinud üle e-kaartidele ja ilus postkaartide saatmise komme on visa tagasi tulema.
…Ütlen ausalt...väga, väga tihti ...praegu ootab oma 20 kaarti posti panemist. Mulle meeldib kaarte saata ja nii tore on ka vahest niisama sõpru üllatada...,on olnud kordi, kus kevadel saatsin paarile sõbrale" vitamiinilaksu", kõik oli kollast värvi...panin kollasesse ümbrikkusse saialille kroonlehed..., kollased c vitamiini tropsid..., kollase inglikaardi! Kõiki tähtpäevi ma muidugi ei jõua meeles pidada aga vahest saadan ka Vabariigi aastapäevaks. Minu jaoks on see tegevus kui magustoit.

Jõulud on käega katsutavas kauguses ja kuna sa oskad väga ilusaid sõnu ritta seada, siis mida
sa sooviksid aastalõpus Disainimaja sõbrale?

Igaüks leiab jõulutunde üles omal moel:kes toatäiest piparkookidest,kes väikesest pihku pistetud pihust,kes pereringis glögi nautides ja kes veel tuhandel muul erineval moel.Mina soovin Teile, et Teie kingiksite endale hetke, mil see tunne jõuab Teie südametesse tulla ning püsigu ta siis seal rõõmsa ja toetava sillana läbi talvepimeduse ja sündigu sellest rohkelt põnevaid ja loovaid ideid.

Aitäh Regina heade mõtete eest!
Regina Disainimaja poe leiad siit: Regina

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine