Reelika teeb looduskosmeetikat

27. kategooria: Portreelood

0

Kui Stella McCartney lõi omanimelise kosmeetikasarja, sõnas ta järgmist: Miks peaks kreem olema täis ained, mis mõeldud selleks, et see oleks koostiselt õhuline, väga hästi lõhnav ning ilusa värviga, kui kõik need ained ei oma mitte mingisugust head mõju sinu nahale? Just sama põhimõtet järgib Reelika, pannes kreemi vaid neid koostisosi, mis mõjutavad otseselt naha seisundit ja jättes kõik üleliigse välja.

 

Reelika on elupõline tartlane, seal sündinud, kasvanud ja koolis käinud. Hariduselt õpetaja, on ta hetkel kodune, täiskohaga ema oma kahele lapsele. Nagu enamus Disainimaja sõpru, tegeleb Reelika heal meelel käsitööga, kuid lisaks on astunud ühe suure ning tänuväärse sammu.

Reelika, miks tekkis mõte  valmistada ise  looduskosmeetikat?
Kosmeetikat hakkasin ise valmistama oma poja pärast. Tal diagnoositi üsna peale sündi atoopiline dermatiit ning see haigus on kulgenud meil tõusude ja mõõnadega. Esialgu kasutasime vaid apteegis olevaid nahahooldustooteid, kuid kui laps oli kahe aastane, sattusime tema haiguse tõttu nahahaiglasse. Seal küll saime naha nö korda, kuid lapse nahk oli muutunud juba nii õrnaks ja hellaks, et ta ei talunud enam isegi apteegis müüdavaid kreeme (kõik kreemid sisaldavad alkoholi ja palju teisi aineid, mis nahka ärritavad). Igal kreemitamise korral laps nuttis, sest nahk oli hell ja tundlik ning kreemid ajasid naha kipitama. Ilma kreemita me ka ei saanud, sest nahk oli muidu väga kuiv ja ketendav.

Kust oled saanud vajalikud teadmised, et sobivaid kreeme kokku segada?
Tänaseks  pisut üle aasta olen ma sellega tegelenud, uurinud aroomiteraapia olemust ning selle mõju. Oma kreemide valmistamisel lähtun aroomiteraapiast, sest seal on nahahooldust  ja sellega seotud probleeme hästi põhjalikult käsitletud ning selle hea mõju on ammu tõestust leidnud. Kuna eesti keeles on selle valdkonna kohta üsna vähe infot, siis olen tellinud omale mitmeid erialaraamatuid välismaalt ning ka internetist leiab selle kohta palju infot. Lisaks olen leidnud inimese, kes on õppinud aroomiteraapiat ning kellega teen koostööd.

Kust saad toormaterjali?
Toormaterjali kreemide valmistamiseks tellin ma suuremas osas Inglismaalt. Ka pakendid tulevad sealt. Eestist muretsen mesilasvaha ja destilleeritud vee.

           

Looduskosmeetika mõju ilmneb teatavasti mingi aja möödudes. Kui kaua peaks sinu tooteid kasutama, et aru saada - minu nahk tunneb end tõesti paremini?
Looduskosmeetika mõju ei ole tõesti koheselt märgata. Kui inimene on siiani kasutanud laiatarbekosmeetikat, siis tema nahk on sellega harjunud ning vajab teisiti toimimiseks ümberharjumise aega. Öeldakse, et läheb umbes 30 päeva, enne kui nahk täielikult harjub uue kreemiga ning ka sügavamad nahakihid on puhastunud ja vastuvõtlikud looduslikule kreemile. Oma kogemustest võin seda täiesti kinnitada, sest kui ma ise alustasin enda tarbeks kreemide tegemist ning nende kasutamist, siis esialgu tundus kreem nahal „raske“ ning ei tahtnud väga hästi imenduda. Mõne aja möödudes sellist probleemi enam ei olnud ning praegu kasutan ma vaid Rosee kreeme. Ei tasu karta ka seda, et kui esialgu jääb nahk pisut liiga kreemine, et see võiks nahapoore ummistama hakata. Kuna kreemid sisaldavad vaid taimseid õlisid, siis need ei ummista poore, vaid imenduvad naha sisse. Selleks, et vältida liiga kreemist nahka, võiks esialgu kreemi panna pigem vähem ja kui vaja siis pisut juurde lisada. Andke oma nahale aega harjuda uue ja puhta tootega.

Kas looduslikke kreeme peab säilitama mingitel erilistel tingimustel ( näiteks hoida ainult külmkapis…)?Rosee looduslikud kreemid ei sisalda mitte midagi peale taimsete ja eeterlike õlide, mesilasvaha, vee või hüdrosooli. Seega ei ole ka ühtegi ainet lisatud selleks, et toode kaua säiliks. Kreeme ei pea hoidma külmkapis vaid piisab toatemperatuurist (kuni 25 kraadi), vältida otsest päikesevalgust(kui need on pakendatud näiteks klaaspurki) ja mitte hoida niiskes ruumis.  Muid erilisi tingimusi need kreemid ei vaja.

Rosee kreemidel on alati peal märge „Parim enne“, mis on 6 kuud alates valmistamise päevast. Kui kreem on juba avatud, siis on soovitav kreem ära kasutada 3-4 kuuga.

Minu eesmärk on pakkuda oma klientidele värsket ja puhast, ilma lisaaineteta kreemi. Tooted valmistan vaid siis, kui need tellitakse. Klient peab arvestama sellega, et mul ei ole ladu, kust tellimuse saabudes kreemid kohe teele panna. Olen arvestanud kuni 3 tööpäevaga, mil valmistan ja postitan tellitud kreemid.

Mis on sinu enda lemmikud oma kaubavalikust?
Olen oma kaubavalikust kõik kreemid järgi proovinud ning mõned lemmikud on mul tõesti. Näokreemidest meeldib mulle Rose näokreem, kehakreemidest Trimmiv kehakreem ja Rose kehakreem, igapäevaselt kasutan veel kätekreemi ja lapsele Kummelikreemi.

Aitäh Reelika, et lõid nii tore sarja ning selle sünnilugu meiega jagasid!
Reelika pood Disainimajas: Rosee looduskosmeetika

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine