Siledast kräsuliseks

19. kategooria: Enne pärast

3

Tegelikult mulle väga meeldib loominguline vabadus, mis praegu meie aega iseloomustab. Ma mäletan,et väiksena emaga mingit kangast uurides oli igal kangal kindel kasutusviis ja teha näiteks mööbliriidest mantlit või voodipesust kleiti, oli vastuvõetamatu. Nii lihtsalt ei tehtud. Nüüd aga tehakse ja tehakse just nii, nagu süda lustib ja pea lõikab. Igaüks võib olla loominguline ja nautida isetegemise rõõmu.

  
Vana lamp                                                       Uus lamp

Mida siis tegin? Mul oli lastetoas ilus kollane lamp, aga ainuke häda, et nüüd, kui seinad valgeks värvisin, oli see kollane toon kuidagi väga pime ja selline natuke haiglaslik. Nii et vajasin uut lambikuplit. Esialgu käisin lõngapoes, sest tahtsin uue kupli kududa, aga lõngapood on minu jaoks nii tundmatu ja tume maa, et tulin sealt sama targalt ehk lollilt välja, ilma ühegi lõngata(aga mingi hetk selle ära teen, kujutluspilt on peas liiga tugev).

Pöördusin oma kõige truuma kaaslase - õmblusmasina - poole. Uut lõiget võttes mõtlesin, et lõikepaberist saaks päris hea lambikupli. Ma küll ei oska lõigata mingit ilusat/õhulist lillemustrit, nagu need kallites lambipoodids välja näevad, aga midagi ikka. Mõeldud ja kohe ka tehtud.  Tirtsul sai parajasti järjekordne joonistusplokk tühjaks ja lõikasin selle kaanepapist ühe rõnga, mis siis neid küpsetuspabereid laiali hoiab ja jätab kohevama mulje. Küpsetuspaberi puhul pole seda muret ka, et kuppel kuumust ei kannata. Kõik on tuleohutusega sõbralikus kooskõlas...

20.01.2011
Väga vahva lahendus! :)
17.12.2010
Väga lahe!!!
22.11.2010
ehee!Mul just samasugune lamp lastetoas vaja ümber teha;)Mõtteid on olnud igasuguseid aga midagi nagu ikka ei klapi, see vahva ja elegantne üllitis lükkas mõtte hoopis teise suunas käima.Väga vahva mõte.

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine