Tähelepanuväärne punane

13. kategooria: Enne pärast

3

Kui nüüd mõtlema hakata, oli  see minu viimane ost kroonide eest, kui toidukraam välja arvata. Olime perega peale jõule Saaremaal ja leidsin selle mantli kaltsukast. Juba kaugelt püüdis see tähelepanu oma punase värviga. Astusin ligi ja vaatasin, et kaelus on huvitav, puhvvarrukas on lahe, aga minu keha järgi kohendamist vajaks oma jagu. Sellised mantli ümbertegemised pole teadagi kerged, nii et 1-kroonine hind sai määravaks, miks mantel minuga koos poest lahkus...

     


Ümberõmblemisega on sama lugu mis vana maja remondiga: uut teha on lihtsam kui kohendada vana. See tõttu seadsin taas sammud tädi juurde, kes tegi mantli kitsamaks, ja lühemaks ,kohendas varrukajoont nii, et puhv oleks ilusti õla peal(muidu olin selline ameerika jalgpallur 2m õlaümbermõõduga) ning lõikas varrukad lühemaks, sest esialgne pikkus lõppes randmest nii 10 cm kõrgemal.

Pitsiga kaunistamine oli mul ammu peas. Juba sellest ajast, kui nägin esimest Kristina Viirpalu http://www.kristinadesign.ee pitsiga mantlit, on see mõte mind kummitanud. Sain Abakhanist ilusa laia  äärepitsi, kust pitsiosa välja lõikasin. Varrukaga oli kaks lahendust: osta ülipikad nahkkindad või kududa. Nahkkindad oleks muidugi lahedad, aga need maksavad palju ja ei ole nii soojad. Seega jäi järgi teine variant. Kokkuvõttes sain väga kuningliku mantli, mis jahib tänaval tähelepanu:)

Täna palusin emal ennast koos mantliga pildile püüda. Päike paistis, külma oli -20, nii et oma nägu ma eriti ei näita, kuna punane tilkuv nina ei ole just kena vaadata. Maru müts oleks i-le täpi pannud,  et taasünni läbinut kaunilt esile tõsta,kuid müts ootab mind Tallinnas, ise hoopis Tartus...Kodus tõmbasin pildid arvutisse ja vaatan, et ema on teinud kõik nn. turistipildid, kus mina seisan suure maja kõrval , maja esiplaanil ja mina väike kriips seal kõrval. Teine variant oli, et seisin keset pilti. Neid viimaseid vaadates kutsusin ema ka kaema, et ta näeks, et see pole kompositsioonilt kuigi kena. Ema vastast, et pole tema süü, et ma keset pilti seisin. Sai siis ise ka juba poolelt lauselt aru kui jabur väide see oli, nii et naersime kõhud kõveras. Aga ema on üldse lahe sell, sest ei tea ma kedagi teist, kes hajameelsuses teretab iseenda peegelpilti :)

   

04.03.2011
Üks mis kindel: tulemus on seda vaeva väärt.
21.02.2011
Nii kaunis tulemus on koostöös emaga syndinud!
21.02.2011
Nii kaunis tulemus! Punane mantel on kohe kindlasti soojem kui täpselt samasugune sinine, ma olen kindel!

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine