Tantsiv fotograaf

01. kategooria: Portreelood

0

Silas Stubbs on pärit Inglismaalt,  kuid elab alates 2008 a. Tartus ja töötab Vanemuise balletiartistina. Silase teiseks suureks kireks on fotograafia ning minu suureks imetluseks oskab ta enneolematul moel oma hobi ning tööd ühendada.

  

 

Silas, räägi endast veidi lähemalt.
Ma olen 23 aastane noormees, pärit Lõuna-Inglismaalt. Mul on kaks venda ja õde, mina olen perekonna pesamuna. Ma olen tantsija ja tantsinud alates 3ndast eluaastast. Ka minu vanim vend on tantsija/näitleja, temalt selle pisiku sain. 11 aastaselt läksin ma internaatkooli tantsijaks õppima ja õppisin seal kokku 8 aastat. Peale seda pakuti mulle tööd Hiinas, kus veetsin aasta ning sealt otse tulingi Eestisse.

Minu suurimaks hobiks on fotograafia ja olla loominguline. Mulle meeldib ka joonistada/maalida ning ma olen õppinud veidi muusikat. Olen ka kergelt arvutisõltane….

Sa töötad baleriinina. Miks just ballett ja mitte mingi muu tantsustiil?
Tegelikult oma hariduselt on minu tantsupagas palju laiem, olen õppinud väga mitmeid stiile, kuid ballett istub mulle kuidagi kõige enam. Üks põhjus on ka see, et tantsijana on väga raske tööd leida ja balletitantsijana on see ehk kõige lihtsam. Kindlasti on see ka stiil, milles olen kõige tugevam.

Sa oled elanud Tartus alates 2008 a. , nii et tüüpiline küsimus välismaalasele: mis sulle Tartus meeldib ja mis mitte?
Mulle meeldib Tartu vaikus ja rahulikus. Inglismaal on linnad palju kärarikkamad ning tihti ka saastatud. Lisaks meeldib mulle Tartu publik, kes on väga soe ning toetav. Ma tajun, et Vanemuine on Tartu linna elanike jaoks sügaval südames ning neile kallis.

Mis ei meeldi? Eesti ilm üldiselt ei meeldi, külmad talved just…

Sa oled väga hea fotograaf. Kust su oskused pärinevad?
Kõik, mis ma olen fotograafias õppinud, tulevad läbi minu enda kogemuste. Kuskil koolis või kursusel ma seda õppinud pole. Ma ei ütleks, et ma väga hea olen, aga minu jaoks on äärmiselt oluline kuidas pisidetailid kokku sobivad ja kuidas anda edasi ilu läbi minu silmade.

Kui raske on pildistada tantsijat?
Ma arvan, et tantsijat on veidi raskem pildistada kui midagi muud, aga minu jaoks teeb kergemaks asjaolu, et ma tean tantsust nii palju. Ma pildistan vaid neid teemasid, mis on minu jaoks olulised, nii et tantsimine teemana on ilmselge valik. Enamus oma pilte olen teinud tüdruksõbrast Hayley´st, kes ka töötab vanemuises ning on minu silmis väga andekas tantsija. Kuna tema teineteist nii hästi, ei pea ta väga palju ühte liigutust kordama, et ma saaks selle ilusti fotole püüda J

Tantsijana on graafik kindlasti väga väsitav. Milline on sinu jaoks ideaalne vaba päev?
Siis ma tahaks kindlasti kaua magada ja niisama olla, laiselda oleks õige sõna. Vaadata filme, surfata internetis, süüa palju head toitu, nii nagu kõik…

Aitäh Silas, et meile nii ilusa kalendertapeedi lõid ja leidsid aega vastata minu küsimustele! Silase fotosid saab osta Etsyst: http://www.etsy.com/shop/silasstubbs

Kes soovib jätta Silasele mõne hea sõna, siis olge nii kenad ja tehke seda inglise keeles!

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine