Tavaline muffin silmatorkavas kuues

03. kategooria: Midagi head

0

Tirts on juba pikemat aega nuianud, et teeme päris muffineid ka ehk siis selliseid värvilisi, mis kommipuruga üle valatud. Siiani oli tegu tegemata, sest neid kaunistusi pole üldse saada, aga eile Kaubamaja toiduosakonnas oli igati hea valik(eks ikka tänu alanud piparkoogi hooajale).


retseptiks valisin klassikalise muffini retsepti, lisades sinna veidi sidrunit.

MUFFINID
250gr võid
250gr jahu
veidi küpsetuspulbrit
250gr suhkrut
4 muna
veidi sidrunimahla
glasuuri jaoks toorjuustu, värvilist tuhksukrut ning kaunistuskomme

Sega pehme või suhkruga, lisa jahuga segatud küpsetuspulber, munad, sidrunimahl ja vahusta. Küpseta kesk. 15 min. 190 c juures. Sellest kogusest peaks kirja järgi saama 24 keskmist muffinit. Mina sain 16, aga unustasin küpsetuspulbri, see oleks ehk kogust suurendanud.
Glasuuri jaoks sega tuhksuhkur maitsestamata toorjuustuga(mina tegi täiesti suvalistes vahekordades, vaatasin, et värv tuleks intensiivne. Seejärel kaunista nii nagu hing ihkab.

 

 

Aga ausalt öeldes kogu see värvimöll maitsele küll mingit lisa ei anna, silm on see, mis neid vaadates särama lööb... Pisipere arvab küll teisiti, sest vanema õe eeskujul istusid õde-venda laua taha, lakkusid kõik muffinid puhtaks ja siis paar tunni pärast läksid muffinid ka loosi. Muffin ise on muidu väga hea, hästi mahlane ja keeksine.

 

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine