Vaata torust sisse....

30. kategooria: Portreelood

1

Meie septembrikuise kalendertapeedi loojaks on Johan. Noormees, kes kuidagi ei suuda pliiatsit käest panna ning kelle anne sellega ei piirdu. Küsisin Johani käest paar küsimust, et temast veidi rohkem teada saada....

  

Johan, kes oled ja millega tegeled?
Pärisnime kõrval kasutan nime PH. Kohe olen veerandsada aastat noor mees ja PHERISKOOP on mu kanal, millega edastan end ümbritsevale seda loomingut, mis minu jaoks mõnus, huvitav ja väärib kujutamist. Peale joonistamise tegelen muusika tegemise ja aeg ajalt selle esitamisega eri linnades/ kohtades. Mul õnn välja anda mõned albumid ja lugeda mõned luuletused eri üritustel ja etvs luule-programmis.

Esimene kord, kui mu „kunst” sõprade ringkonnast kaugemale jõudis, oli see siis kui ilmus mu esimene plaat „Maailma Südame Põhjast” 2006. Selle tarbeks joonistasin enamike illustratsioonidest ja detailidest. Mõned võimalused on ka olnud oma pilte väiksema kaliibriliste näituste raames esitleda ala: Pärnus, Tartus 2009 ja hiljuti 2010 juulis Tallinnas, Patarei Kultuuritolmu ürituse raames.

 Sinu joonistusstiil on täiesti ainulaadne. Kuidas sa seda nimetad?
Siiani ei ole vajadust olnud „stiili” sildistada. Joonistan täpselt nii, kuidas see mul välja tuleb ja millega ise rahule jään ja mida tahaks/võiks esitada. Metoodilist kunstikogemust ja tausta mul pole ja võibolla sellest tulenevalt on ta nii erinev klassikalisematest asjadest. Äkki sellest äkki mitte. Tean ainult seda, et olen väike väiksesest peale pliiatsi küljes kinni olnud ja see jätkub tänaseni.

Kas joonistamine on su suurim hobi? 
Niinimetatud Hobide tuumikut okupeerivad ühelt poolt joonistamine ja teiselt muusika. Mõlemad üle keskmise tihedalt seotud. Üks toetab ja ärgitab teist. Väga tavaline on see, kui kirjutamisprotsessi jooksul lülitun enesele teadmata joonistamisele üle ja unustan sõnad ja liigun joontega kuskile „mittekuskile” edasi. Võiks öelda, et nad töötavad paralleelselt, aga ühtepidi. Kirjutamiselt joonistamisele. Sama on ka muude tegevustega. Kõik toimetused, kus võimalik liiguvad enesele teadmata joonteni...


Autoportree

Inspiratsioon, kust see tuleb? 
Inspiratsiooni hammustan kõigest. Põhiosa on kindlasti mõttemaailmal, raamatutel, sõpradel, tänavakunstil, karikaturistidel ja osati graafikal. Samas isiklikel huvidel ja isikuomadustel. Ei oska kindlaid allikaid nimetada, sest üritan vältida teadlikku jäljendamist või võõra kunsti doonorlusest. Osa inspi tuleb kindlalt isiklikust rahutusest. Ahastuseni viivast emotsioonist midagi pidevalt teha, proovida/joonistada. See on mu jaoks hälve ja teraapia / mürk ja vastumürk.

Sul on Disainimajas müügis väga lahedad Tuumapead. Räägi nende sünnilugu...
Tuumapead tekkisid umbes nii, et... mul on ja oli kombeks joonistada erinevaid nägusid ja karaktereid, mis ma kleebisteks moodustasin. Kuskilt tuli mulle idee, et need magnetiteks teha. Sest mul külmkapimagnetid jõhkralt meeldivad ja see asi tundus väga värske. Sealjuures leidsin sõbra, kelle kaudu saaksin nad tõrgeteta teostada. Esimesed variandid olid primitiivsed, aga liikusin edasi. Tuumapeade abil õppisin must-valgeid pilte värvidega vürtsistama ja olen selle üle üle keskmise rahul.

 Väiksemast hulgast nägudest voolasin edasi, täiendades iga tiraaži 2-5 värske näoga. Pole kokku lugenud palju nägusid mul kokku on. Kuid leian, et mida edasi, seda täiuslikumaks nad mu enda jaoks muutuvad.

 Usun, et tuumapead võivad veel edasi liikuda teisi vorme võtta. Hetkel on peale külmkapimagnetite veel rinnamärgid ning usun, et varsti leian neile veel vastavaid värskeid olekuid ja seisundeid.

 Aitäh PH, et leidsid aega mu küsimustele vastata ja aitäh laheda kalendertapeedi eest!

PH blogi: http://pheriskoop.blogspot.com
PH pood Disainimajas: PHERISKOOP

04.09.2010
jees!

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine