Vana- Kuuste Naisseltsi tegemised

30. kategooria: Portreelood

0

Kui Vana-Kuuste Naisselts Disainimajas oma poe avas, tekitas nende tulek vastakaid arvamusi. Ühest küljest olid ostjad väga tänulikud, et said ja saavad ka edaspidi imeilusaid naturaalseid õlasalle väga soodsa hinnaga, teiselt poolt olid teised müüjad õnnetud, et keegi madala hinnaga turu tasakaalust välja viib. See tõttu otsustasin Vana Kuuste naistega veidi lähemalt tuttavaks saada, uurimaks miks ja mida nad teevad.

  


Kui palju naisi on vana Kuuste naisseltsis?
Ametlikult registreeriti Vana-Kuuste Naisselts 3 aastat tagasi ja ametlikke liikmeid on 10. Mitmed meie seltsi liikmed on seotud Kuuste Kooliga,nad on kas endised või praegused töötajad. Veel on meie seas inimene, kes tegeleb Tartus lilleseadega ja lillede müügiga, üks inimene töötab Vanemuise teatris juuksuri ja jumestajana, on ka 2 pensionil olevat inimest.
Minu silmis on naisselts selline, et korra nädalas saavad naised ühe seltsiliikme pool kokku, tehakse teed-kohvi, keegi on küpsetanud kooki ja siis lobisetakse ning tehakse näputööd. Kas minu ettekujutus vastab tõele või kuidas see seltsielu tegelikult käib?
Kindlat kokkusaamisrütmi meil pole, kindlasti saame kokku enne ürituste korraldamist. Viime aegajalt läbi õpitubasid käsitöö alal, kus juhendajaks on olnud nii meie seltsi liikmeid, kui ka külalisi väljaspoolt (nt Leili Tartu Pulloveri poest, Aire Valgast Roosi ärist). Käsitöö hõlmab tegelikult üsna väikese osa meie tegemistest, harime ennast ka teistes valdkondades. Kevadel läbisime inglise keele vestluskursuse algajatele, kursus jätkub oktoobrikuus. Samuti koolitasime end kevadel projekti „Külad korda“ raames.
Tegelikult on aga meie seltskond juba üle 10 aasta külaelu parandanud. Meie leivanumbriks on 2 korda aastas toimuv suur külapidu laudade ja ansambliga. Veel korraldame sügisel sügisandidest „nunnunäitust“ publiku lemmikute väljaselgitamisega, kevaditi korraldame koristustalguid mõisapargis, augustikuus peame perepäeva eeskava, võistluste ja kirbuturuga, mitmeid aastaid on meie osavõtul läbi viidud advendiüritus eeskava, õpitubade ja näitusmüügiga. Esialgu tegimegi käsitööd just selle näitusmüügi tarbeks, siis leidsime, et võiks osaleda ka mõnel laadal ja Tartu Maarjalaada kaudu sel sügisel jõudsimegi Disainimajja.


 

Disainimajas on tekitanud küsimusi teie ilusate sallide odav hind. Miks te neid nii hea hinnaga müüte?

Sallide hind on sellepärast odav, et me koome neid lihtsalt ajaviiteks. Muidugi tegelikult võiks neid müüa kallimalt, aga ausalt öeldes ei uurinud me enne, millise hinnaga Disainimajas müüakse. Samas on sellise hinnaga salli soetada võimalik ka inimestel, kes teenivad kahjuks palka alla Eesti keskmise.

Mida annab teile käsitööga tegelemine?
Käsitööga tegelemisest saame rõõmu ja naudingut. Loomulikult on käsitööoskus oluline nii vaba aja veetmise võimalusena kui ka kodu kaunistamise ja enesele meelepäraste esemete valmistamise võimalusena.
    

Aitäh Marju, et leidsid aega seltsi nimel vastata. 
Vana-Kuuste Naisseltsi poe leiad siit: Vana Kuuste Naisselts

     

     

    

     


 

Nimi

Kommentaar

Kinnituskood:

kodulehe tegemine