Linnuke oksal

20. kategooria: Enne pärast

2

Sain nädalavahetusel tirtsule kasutatud pusa hinnaga 5 eeki. Tundus  selline hea tühi lõuend, kus oma aplikatsiooni himu rahuldada. Ka seekord ei midagi keerulist(julgust juba oleks, aga ei tulnud head ideed),  nii et linnuke seljale ja väike süda ette.

 

Vasakul - originaal, Paremal - illustrated by Hedviga

loe edasi

Parim kringli klassika

19. kategooria: Midagi head

0

Oma esimeses magusa sissekandes mainisin, et minu tädi teeb maailma parimat kringlit. Tegemist sellise klassikalise kringliga, kus peal mõnus šokolaadiglasuur ja täidiseks või-tuhksuhkru segu. Olen samast taignast teinud ka kaneelirulle ning saanud ohtralt kiidusõnu...

loe edasi

Kanna sinilille kaasas

15. kategooria: Tee ise

4

Täna turul käies nägin lõpuks kaua oodatud sinililli. Minu jaoks on fakt, et sinililled õitsevad, kõige reaalsem tõestus saabunud kevadest. Ja kui vanatädi usalduslikult sosistas, et seal eemal küsivad kimbu eest 25 eeki, tema aga kõigest 15, siis olin müüdud(no tegelikult oleks 25 ka välja käinud....).

loe edasi

Inga Ilukuduja

12. kategooria: Portreelood

0

Inga kaunist käsitööd olen imetlenud juba ei tea kui kaua. Kuidas täpselt ma Inga üles leidsin, seda hetkel enam ei mäleta, kuid mäletan seda tunnet, mis mind valdas- Ingast kiirgab tegemisrõõmu ning rahulolu, mis ühteaegu tekitab nii imetlust kui mis salata, veidi kadedust. Paljud otsivad seda tegevust, mida teha suurima rõõmuga, terve elu....

 
loe edasi

Aprilli kalendertapeet 2010

01. kategooria: Kalendertapeet

0

Saabunud on uus kuu, mis tähendab seda, et kalendril tuleb uus leht ette keerata. Meie aprillikuu kalendertapeedi joonistas  Piia Harris-Põdersalu, kes on Eestist pärit vabakutseline kunstnik, kuid elab juba kuus aastat Iisraelis.

loe edasi

Killuke Piiast läbi joonistuste

31. kategooria: Portreelood

0

Ühes kauges riigis, hoopis teise kultuuri ning elurütmiga, elab üks kaunis Eesti neiu, kellele üle kõige meeldib joonistada - nii võib sisse juhatada lugu, mis räägib Piia Harris-Põdersalust ning tema kirest kunsti vastu. Meil on suur rõõm teada anda, et Piia avas oma isikliku poe Disainimajas Piia Harris ning joonistas Aprillikuu kalendertapeedi, mis tõttu on just õige aeg temaga tuttavaks saada.

loe edasi

Axönova - noor ja värske moemärk

31. kategooria: Portreelood

0

Disainimajas on avatud pood nimega Axönova, mille omanikeks on kaks õde: Svetlana ja Anna Axonova. Mäletan neid juba üleeelmise aasta ERKI moeshow´st, kus nad jäid silma huvitava ja samas kantava disainiga.
Kuna Axönova poe valikus on väga lahedaid ning originaalloomingu kohta väga soodsate hindadega tooteid, oleks patt ja puhas rumalus õed rambivalgusest välja jätta. Siin nad on, kõigile näha ning lugeda.

(Fotod: Olga Logvina)

loe edasi

Vanaisa kella naiselik taassünd

29. kategooria: Enne pärast

0

Umbes kuu aega tagasi, kui ema juures käisin, avastasin kummuti sahtlist ilusa kella. Selgus, et tegemist minu kadunud vanaisa ajanäitajaga, mida vanaisa kasutas vaid erilistel pidupäevadel. Kell minu arvates väga peen ja ilus, looga ja puha, aga rihm oli puudu...

loe edasi

Anni uued superlahedad tapeedid

17. kategooria: Tee ise

0

Anni, kes Disainimaja esimese kalendertapeedi joonistas, on täiendanud oma päris tapeedi kollektsiooni. Kui ma hommikul Anni kodulehe www.varmstudio.com lahti tegin ja need tapeedid mulle vastu vaatasid, siis tekkis selline mõnus elevus, et seda tahan, seda ka, no ilma selleta ei saa kohe kuidagi... Oeh, peab vist suurema kodu muretsema.

 

(Vasakul:trips-traps-trull. Paremal:Korstnapühkija)

loe edasi

Nõmme kodu uus nägu

15. kategooria: Kodugalerii

0

Tänane pisike kodugalerii tuleb teieni Tallinnast/Nõmmelt, kus väikse kortermaja renoveerimine tõi sinna uued elanikud. Pildid vahendab teile Sigrid Valgma, kes aitas korterile uuema ning värskema ilme anda.

(Kuna tegemist vana majaga, on elutoa seina loomulikuks osaks telliskivisein ja puidust postid, millel vahel eritellimusena valminud mööbel.)

loe edasi

Krõõdaga "EstIndist"

15. kategooria: Portreelood

0

Meil on suur rõõm teada anda, et Disainimajas on avatud pood nimega EstIndi. Huvitava kaubamärgi loomisloo taga on Krõõt, kes eelmisel aastal kaitses samanimelist magistritööd. "EstIndi" on pood, kust võib leida pea kõike: erinevaid kleebiseid, riideid, kodusisustamiseks aksessuaare jms. Uurisime selle looja Krõõda käest järgi millega on tegu.

  

loe edasi

Kaerahelbeküpsised

12. kategooria: Midagi head

0

Üks järjekordne petukas enda jaoks ehk siis kaerahelbeküpsised. Petukas see tõttu, et kui kaerahelbed on sees, on tegemist ju üpris tervisliku küpsisega, kas pole? Selles osas, et tegemiseks kulub pakk võid, võib silma kinni pigistada. Ja nii "silmad kinni" ma muud kui küpsetan ja küpsetan...

 

loe edasi

Triiksärgi uus tulemine

12. kategooria: Enne pärast

1

Kampsuni järel üheks teiseks parimaks taaskasutusesemeks on triiksärgid. Seekord sai siis tirts endale issi vanast triiksärgist popi kombeka. Mõnusalt linane, moekalt puhvis...

 

loe edasi

Kui odav näeb kallis välja...

08. kategooria: Tee ise

1

Mõista-mõista mis see on?

loe edasi

15 min. õmblusmasinaga

07. kategooria: Tee ise

0

Viimasel ajal olen võlutud aplikatsioonidest, kuid pole siiani veel ennast käsile võtnud, et midagi päriselt järgi proovida. Tundus väga peen ja aeganõudev töö, mida 9kuune väikevend ei võimalda. Kuid katsetamissoov ei andnud asu ja valisin esimeseks ülesandeks midagi lihtsat ning kiiresti valmivat.

 

loe edasi

Muffin peidetud porgandiga

03. kategooria: Midagi head

2

Ma ei tea kuidas teil, kuid minul on tihti nii, et küpsetusisu piirab või puudumine koduses külmkapis. Kõik muu on olemas, aga võid pole. Järgnev retsept aga ennast piirata ei lase, sest või kogus retseptis on 0. Teen päris tihti porgandimuffineid(porgand on millegi pärast alati olemas), sest need:
A - maitsevad ülihästi
B - neid on kerge teha
C - kuna porgandit koguses palju, siis arvan, et ka üpris tervislikud(magusaskaala järgi)


loe edasi

Märtsi kalendertapeet 2010

01. kategooria: Kalendertapeet

2

Märts on käes ning tõi endaga kaasa märtsijänesed! Jagame neid lahkelt kõigile soovijatele. Nimelt  alustame sellise ilusa traditsiooniga, kus igal kuul, tehes koostööd ühe kodumaise kunstniku/illustraatoriga, anname välja jooksva kuu kalendertapeedi, mille võivad kõik soovijad enda arvuti ekraanile kleepida. Uue kuu saabumisega tuleb uus kalender, kuid kui mõni on väga meelt mööda, pole probleemi: tapeedi saab ka ilma kalendrita.

loe edasi

Epu pere hubane kodu

27. kategooria: Kodugalerii

0

Kodugaleriis tahame teiega jagada ilusaid kodusid, mis pakuks inspiratsiooni ning tegutsemisjulgust igale ühele teist. Avame oma galerii ühe väga ilusa koduga Tartust- Tähtverest, kus vanas suursuguses nikerdustega majas elab Epp oma perega. Epule külla minnes on raske sundida ennast lahkuma, sest tegemist on niivõrd hubase ning värvideküllase koduga, kus iga detail näitab millise armastusega perenaine oma kodu kaunistab. Võttes arvesse, et Epul on kolm tütart(Teele - 7kuud, Liine - kohe 3a, Ella -7 a.), ei saa ma lihtsalt aru kuidas mõnel inimesel õnnestub sellise pisipere kõrvalt ka midagi nii ilusat luua. Aga nii see on, veenduge selles ise.

 

(Vasakul - see pilt avaneb kõigile, kes esikus riided varna riputanud ning avavad elutoa uksed. Paremal - Elutoa televiisori nurk.)

loe edasi

Krissi ehetest

26. kategooria: Portreelood

1

Kas sina usud märkidesse? Või saatusesse? Mina usun, kui tegemist on headega. Just selline hea märk saabus minu postkasti päeval, kui Disainimaja lehe avamisest oli möödas alla 24h."Olen küll isetegija, teen ehteid  - hõbe, goldfilled, pool vääriskivid - saadan sulle pilte. Kui arvad, et peaksin Disainimajja sobima, siis anna märku. Kuulmiseni, Kriss." Tegin esimese pildi lahti ja uskumatu; nagu oleks Kriss mu mõtteid lugenud, sest just sellistest asjadest Disainimaja luues unistasime. Nüüd on Disainimajas Krissi ehted müügil ning saame Krissiga  lähemalt tuttavaks.

loe edasi

Vabariigi tort

25. kategooria: Midagi head

0

Viimasel ajal leian ennast üha sagedamini köögist ning raamatupoes viivad sammud iseenesest kokaraamatute riiuli ette. Kõige enam armastan küpsetada, nii et kindlasti saab siit leida palju häid koogiretsepte, kuid kindlasti poevad mõned soolased road ka sisse. Alustan vabariigi sünnipäevaga.

Vabariigi sünnipäev möödus nagu ühele sünnipäevale kohane - piduliku söögilaua ning maitsva tordiga. Mul läks lausa nii hästi, et polnud muud kohustust, kui vaid kõht head paremat täis parkida. Lõuna möödus vanemate kodus ning tordi söömiseks sättisime sammud tädi juurde. Tädi muuseas teeb maailma parimat kringlit, mille kindlasti mingi aeg ette võtan ja jagan ka teiega, kuid seekord oli ta valmistanud kohupiimatordi, mis pikitud punapõsksete kirssidega. Ei ole kade jagama ka selle retsepti, sest teadagi mis püha on varsti tulemas....

loe edasi

Esimesed triibulised

23. kategooria: Enne pärast

0

"Enne ja pärast" on rubriik, kus plaanis panna teid loovalt mõtlema, enne kui mõne vana ja kulunud asja minema viskad. Olgu tegemist tooli tuunimisega, mõne riideeseme ümber disainimisega või hoopis magamistoa uue tapeediga - seda kõike on plaanis teile näidata. Karta on, et esialgu jääb kõik õmblusmasina keskseks, sest mul on õmblemistuhin peal ....

loe edasi

kodulehe tegemine