Aprilapril - pisipreilide pärusmaa

23. kategooria: Portreelood

2

Disainimaja tihedad külalised on kindlasti  märganud, et meile on tekkinud üks uus vahva pood, kus müüakse pisikestele preilidele ilusaid riideid.  Aprilapril ehk Anu ja Rele, kes sellise vahva nime taga neid riideid valmistavad, olid lahkesti nõus minu küsimustele vastama, sest ei juhtu just iga päev, et keegi võtab ette ja loob kaubamärgi pisikestele tüdrukutele.

loe edasi

Mitmetahuline Kristel

04. kategooria: Portreelood

0

Kristel on tegelikult täpselt oma loomingu nägu. Selline ogaline,sädelev ja suleline ühes koos. Naine, aga mitte roosamanna. Selline sisuga tüdruk...Kristel ise ütles enda tutvustamiseks väga laheda lause:Päris kokkuvõtvalt olen ma üks muusikagurmaanist kunstihuviline fotograafihakatis : )

loe edasi

Lilleliisi amiguru...

07. kategooria: Portreelood

2

Ma ostsin sügisel Mari-Liisi käest väikevennale ühe vahva mõmmimütsi ja see on olnud nii lemmik, et mingit muud mütsi Osvaldile pähe ei saa. Pikka aega kutsus ta ka ise ennast mõmmiks ja Osvaldi 1,9 eluaasta kohta on see kindlasti olnud üks pikim kiindumus üldse. Siin kohal pole mitte vähe tähtis ka fakt, et Osvald on tänaval tehtud mees, sest iga päev astub mõni ilus tädi juurde ja teeb Osvaldile mütsi kohta komplimendi.Kuid mütsid ei ole ainuke oskus, millega Mari-Liis võlub nii suuri kui väikeseid...

loe edasi

Jannega kudumisest...

17. kategooria: Portreelood

0

Olen viimasel ajal natuke laisk blogipidaja olnud. Eriti unarusse on jäänud portreelood erinevatest Disainimaja poeomanikest. Nii et proovin taas virgem olla ning alustan seda aastat Jannest. Janne on Disainimaja NÄPUTÖÖ omanik ja eriti osav varrastega. Saatsin Jannele paar küsimust ja vaatame, mis ta mulle vastas...

  
Minu silmis kõige uhkem asi, mis Janne kätega valminud!

loe edasi

Heavy Mental

07. kategooria: Portreelood

0

Ennast kiita pole küll väga viks ja viisakas, kuid mul on ütlemata hea meel, et me Kaijaga ei jätnud Disainimaja vaid ideeks, aga viisime oma idee ka ellu. Täpselt samasugune "hea idee elluviidud projekt" on Heavy Mental ehk punt sõpru, kes hakkasid looma T-särke. Meile lõid nad jaanuarikuu kalendriga särgi ja kohe-kohe avavad oma poe ka Disainimajas. Seniks aga neist lähemalt...

 

loe edasi

Postkontor Regina moodi

06. kategooria: Portreelood

0

Hea sõna lähedasele soojendab rohkem südant, kui me arvame. Nii ütleb Regina oma poe tutvustuses.Tõsi ta on, sest millegi pärast oleme me suhteliselt kinnine rahvas ja head sõnad on üle huute eriti rasked tulema.  Halvad, need tulevad palju kergemini. Miks see nii on ja miks me võtame nii vähe aega selleks, et head jagada....


loe edasi

Tantsiv fotograaf

01. kategooria: Portreelood

0

Silas Stubbs on pärit Inglismaalt,  kuid elab alates 2008 a. Tartus ja töötab Vanemuise balletiartistina. Silase teiseks suureks kireks on fotograafia ning minu suureks imetluseks oskab ta enneolematul moel oma hobi ning tööd ühendada.

  

 loe edasi

Vana- Kuuste Naisseltsi tegemised

30. kategooria: Portreelood

0

Kui Vana-Kuuste Naisselts Disainimajas oma poe avas, tekitas nende tulek vastakaid arvamusi. Ühest küljest olid ostjad väga tänulikud, et said ja saavad ka edaspidi imeilusaid naturaalseid õlasalle väga soodsa hinnaga, teiselt poolt olid teised müüjad õnnetud, et keegi madala hinnaga turu tasakaalust välja viib. See tõttu otsustasin Vana Kuuste naistega veidi lähemalt tuttavaks saada, uurimaks miks ja mida nad teevad.

  

loe edasi

Vaata torust sisse....

30. kategooria: Portreelood

1

Meie septembrikuise kalendertapeedi loojaks on Johan. Noormees, kes kuidagi ei suuda pliiatsit käest panna ning kelle anne sellega ei piirdu. Küsisin Johani käest paar küsimust, et temast veidi rohkem teada saada....

  

loe edasi

SUMEdast suveööst sündinud....

26. kategooria: Portreelood

0

Kui ma kevadel esimest korda Loomekombinaadis käisin, jäi SUME mulle kohe silma. Kuna kodumaine mood on mulle hingelähedane ja üritan ennast selles vallas kursis hoida, olin üllatunud nähes midagi nii ilusat, millest mina midagi ei tea. Nüüd on Sume oma poe avanud ka Disainimajas ja saame Helena, SUME loovisikuga, lähemalt tuttavaks.

             

loe edasi

Super nädalavahetus...

23. kategooria: Portreelood

0

Ma ei ole teiega siin blogis oma niisama olemist siiani jaganud, aga kuna lõppenud nädalavahetus oli niivõrd super, siis mõtlesin, et teen seekord erandi ja jagan seda positiivset emotsiooni, mis sai nädalavahetusest ammutatud...

loe edasi

Kairist ja tema loomingust

12. kategooria: Portreelood

0

Killuke Kairist jõudis minu koju kuskil suve alguses, kui ta oli Disainimajas müüki pannud oma kaltsuvaibad ja mina otsustasin, et just sellist kassiga vaipa on vaja minu kööki, ainult et suuremat, kui tal müügis oli. Sain Kairiga kaubale ning jäin oma vaipa ootama. Oodata ikka natuke tuli(sest ootaja aeg kipub ju venima), aga lõpuks oli vaip minu poole teel. Nüüd, vaibaomanikuga, võin kinnitada, et nii armsat vaipa pole mitte kellegil teisel. Kes aga Kairi on ja mida ta loob, sellest kohe lähemalt.

       

Kairi kass minu kodus

 loe edasi

Uut ilusat Eesti moodi...

11. kategooria: Portreelood

1

Olen maal ja siin tähendab mood minu jaoks vanades kappides sorimist ning oma vanaema-ema-tädi kunagiste loomingute taaskasutust. Eile just tuhlasin kappides ja leidsin ühe uskumatu pluusi, 60ndate ehe klassika selle parimas võtmes. Edasi aga ei räägi sellest, mis oli, vaid sellest, mis tuleb ja millel mina soovitan soojalt silma peal hoida. Nimelt värsked tulijad kodumaisel moeareenil...

Kui ma ERKi moeshow´l Heli ja Ingridi kollektsiooni nägin, armusin sellesse silmapilkselt. Kõik-kõik oli täpselt minu maitse: palju käsitööd, palju värve, kangamaalingud ja üks pikk kleit, mis on mulle loodud, ainult et tegijad ise veel seda ei tea :)

loe edasi

Insenerist ehtelooja

28. kategooria: Portreelood

2

Mis mind Disainimaja blogi sissekannete juures kõige enam võlub, on see, et ma saan aeg ajalt mängida Õhtulehte ja panna väga intrigeerivaid pealkirju. Insenerist ehtelooja - kõlab kokku nagu üks mehelikkuse ja naiselikkuse virrvarr, kas pole? Aga erinevalt Õhtulehest on antud pealkirja sisu 100% tõene ning selle taga on Disainimaja poeomanik Irina Cibulskaite. Uurisin lähemalt kes Irina on ja mida talle meeldib teha.loe edasi

Iris maalib mööblit

16. kategooria: Portreelood

0

Kindlasti olete Disainimajas ringi luusides pannud tähele kauneid mööblitükke, mis läbi maalingute veelgi kaunimaks muudetud. Osavate kätega Iris Disainimaja poest Kunstivärk on nende autoriks ja kuna tegemist on tõeliselt ilusa ning ainulaadse loominguga, oleks patt Irisega mitte lähemalt tutvuda. Jätan patustamata ning saame Irisega tuttavaks.

 

loe edasi

Piilume Katrini ehtelaekasse

09. kategooria: Portreelood

1

Kui Katrin oli Disainimajas oma poe avanud, siis mõni aeg hiljem sain ühelt inimeselt kirja, et tema avastas netist nii laheda blogi, kus selle pidaja teeb maailma kõige ilusamaid ehteid ja ma pean ta kindlasti Disainimajja ka kutsuma. Klikkasin siis uudishimulikult linki ja sain äratundmisrõõmu osaliseks, sest samasuguses vaimustuses oli ka mina, kui Katrin oma poe mdmB Disainimajas avas.
Saame lähemalt tuttavaks Katriniga, kes nii mõnegi sookaaslase on rõõmust kilkama pannud.....

loe edasi

Kõigest, mis Anniki särama lööb

12. kategooria: Portreelood

2

Anniki, meie selle nädalase kingituse jagaja, on Disainimaja üks suurimaid sõpru. Kahjuks pole ma Annikiga kordagi reaalelus kohtunud, kuid sellest olenemata on Anniki võtnud oma südameasjaks puhuda Disainimajale tuult tiibadesse.
Saan mina ja saate ka teie nüüd Annikiga lähemalt tuttavaks.

 

loe edasi

Reelika teeb looduskosmeetikat

27. kategooria: Portreelood

0

Kui Stella McCartney lõi omanimelise kosmeetikasarja, sõnas ta järgmist: Miks peaks kreem olema täis ained, mis mõeldud selleks, et see oleks koostiselt õhuline, väga hästi lõhnav ning ilusa värviga, kui kõik need ained ei oma mitte mingisugust head mõju sinu nahale? Just sama põhimõtet järgib Reelika, pannes kreemi vaid neid koostisosi, mis mõjutavad otseselt naha seisundit ja jättes kõik üleliigse välja.

 

loe edasi

Inga Ilukuduja

12. kategooria: Portreelood

0

Inga kaunist käsitööd olen imetlenud juba ei tea kui kaua. Kuidas täpselt ma Inga üles leidsin, seda hetkel enam ei mäleta, kuid mäletan seda tunnet, mis mind valdas- Ingast kiirgab tegemisrõõmu ning rahulolu, mis ühteaegu tekitab nii imetlust kui mis salata, veidi kadedust. Paljud otsivad seda tegevust, mida teha suurima rõõmuga, terve elu....

 
loe edasi

Killuke Piiast läbi joonistuste

31. kategooria: Portreelood

0

Ühes kauges riigis, hoopis teise kultuuri ning elurütmiga, elab üks kaunis Eesti neiu, kellele üle kõige meeldib joonistada - nii võib sisse juhatada lugu, mis räägib Piia Harris-Põdersalust ning tema kirest kunsti vastu. Meil on suur rõõm teada anda, et Piia avas oma isikliku poe Disainimajas Piia Harris ning joonistas Aprillikuu kalendertapeedi, mis tõttu on just õige aeg temaga tuttavaks saada.

loe edasi

Axönova - noor ja värske moemärk

31. kategooria: Portreelood

0

Disainimajas on avatud pood nimega Axönova, mille omanikeks on kaks õde: Svetlana ja Anna Axonova. Mäletan neid juba üleeelmise aasta ERKI moeshow´st, kus nad jäid silma huvitava ja samas kantava disainiga.
Kuna Axönova poe valikus on väga lahedaid ning originaalloomingu kohta väga soodsate hindadega tooteid, oleks patt ja puhas rumalus õed rambivalgusest välja jätta. Siin nad on, kõigile näha ning lugeda.

(Fotod: Olga Logvina)

loe edasi

Krõõdaga "EstIndist"

15. kategooria: Portreelood

0

Meil on suur rõõm teada anda, et Disainimajas on avatud pood nimega EstIndi. Huvitava kaubamärgi loomisloo taga on Krõõt, kes eelmisel aastal kaitses samanimelist magistritööd. "EstIndi" on pood, kust võib leida pea kõike: erinevaid kleebiseid, riideid, kodusisustamiseks aksessuaare jms. Uurisime selle looja Krõõda käest järgi millega on tegu.

  

loe edasi

Krissi ehetest

26. kategooria: Portreelood

1

Kas sina usud märkidesse? Või saatusesse? Mina usun, kui tegemist on headega. Just selline hea märk saabus minu postkasti päeval, kui Disainimaja lehe avamisest oli möödas alla 24h."Olen küll isetegija, teen ehteid  - hõbe, goldfilled, pool vääriskivid - saadan sulle pilte. Kui arvad, et peaksin Disainimajja sobima, siis anna märku. Kuulmiseni, Kriss." Tegin esimese pildi lahti ja uskumatu; nagu oleks Kriss mu mõtteid lugenud, sest just sellistest asjadest Disainimaja luues unistasime. Nüüd on Disainimajas Krissi ehted müügil ning saame Krissiga  lähemalt tuttavaks.

loe edasi